Jaki kapelusz do kwadratowej twarzy
Jaki kapelusz do kwadratowej twarzy?
25 marca 2021
Jak nosić męską saszetkę
Jak nosić męską saszetkę?
4 kwietnia 2021

Damski portfel na wiosnę

Damski portfel na wiosnę

Wiosna, ta wyczekana i upragniona, w końcu do nas przyszła, a wiosna kojarzy nam się zazwyczaj z chęcią zmian i odświeżaniem swojej garderoby. Tyczy się to także portfela, Jeśli więc mamy portfel, który nosimy już od kilku sezonów i lekko nam się opatrzył, warto z okazji wiosny wymienić go na coś nowszego.

Jakie portfele są modne tej wiosny?

Kobiety tej wiosny zdecydowanie stawiają na czerwień i inne energetyczne kolory, które mają nas wyrwać z jesienno- zimowego marazmu i dodać nam szczypty optymizmu. Przykładem takiego modnego portfela będzie chociażby  różowy portfel, który z miejsca wpada w oko, a jego kolor wiosennie pobudza do działania. Mocne i wyraziste kolory zawsze kojarzone są z ciekawym designem, a że panuje teraz moda na wyrażanie się jako indywiduum, wybór mocnego akcentu kolorystycznego zdaje się niemal konieczny. Różowa jak i czerwona kolorystyka to barwy kojarzone nierozerwalnie z kobiecością, ale i z radością oraz z życiową werwą. Takie cechy są pożądane zwłaszcza na wiosnę, kiedy to nabieramy chęci do działania, podejmowania nowych wyzwań, eksploracji świata, spotykania się z ludźmi.

A jeśli wolimy inne kolory poza różem i czerwienią, ale wciąż wyraziste i niebanalne? Możemy np. wybrać portfel zielony, a sam kolor zielony jest kolorem równowagi, wzrostu, daje poczucie harmonii i bezpieczeństwa. A może fiolet? Fiolet to kolor specyficzny i w sumie niedużo osób za nim przepada, niemniej jednak jest to kolor, który jest synonimem najwyższej jakości, kojarzony jest z przestrzenią i z kosmosem, na pewno, więc wybiorą go osoby odważne i spontaniczne. Fiolety są lubiane zwłaszcza przez dziewczynki i małe kobietki, a dla nich VERSOLI także ma ciekawą wiosenną propozycję.

Portfel jak kopertówka – kiedy pasuje najbardziej?

Modne tej wiosny będą portfele w formacie XXL, a więc coś co można nazwać połączeniem portfela i mini torebki jaka towarzyszy nam najczęściej podczas wyjść- np. na kolację z ukochanym czy do teatru. Można więc powiedzieć, że to sprytny zakup, taki 2w1. Ubierając się elegancko na jakieś wyjście, nie będziemy mieć problemu z tym, iż musimy zabrać dużą torebkę, w której zmieści się portfel, komórka czy bilety na wydarzenie- dosłownie wszystko zmieścimy do takiej kopertówki. Portfele- kopertówki są gustownie wykończone, mogą więc być dodatkiem, który nada ton całej naszej wyjściowej stylizacji. Kiedyś kopertówki były rodzajem jedynie eleganckich torebek, dziś odpowiednio dobrana kopertówka może składać się na nawet najbardziej casualową czy sportową stylizację- może być wykonana chociażby z ekoskóry, materiału, a nawet grubego filcu z ciekawymi aplikacjami.