Jaki kapelusz do kwadratowej twarzy

Elegancka kobieta, która wie, jak się ubrać, oraz która potrafi tworzyć ciekawe stylizacje, jest świadoma, iż ubierać się trzeba z rozwagą. Dodatkowo wie, że nie właściwym jest zakładanie na wszystkiego co nam się podoba. Nasz ubiór powinien być podyktowany typem naszej urody (wiosna, lato, jesień, zima), proporcjami naszej sylwetki oraz jej kształtem. Do łask powracają kapelusze, co ogromnie cieszy- one także powinny być dobierane głównie do kształtu twarzy osoby je noszącej. Jaki kapelusz będzie pasował kobiecie o kwadratowych rysach twarzy?

Kwadratowa twarz – czyli jaka?

Kwadratowy kształt twarzy jest jednym z bardziej charakterystycznych jej kształtów. Kwadratowa twarz cechuje się przede wszystkim szerokim, często niskim czołem, szeroką i dobrze zarysowaną linią żuchwy oraz policzkami, które zdają się leżeć w jednej linii z czołem oraz z brodą. To twarz, która może wyglądać naprawdę pięknie i uwodzicielsko, pod warunkiem, że dobrze pokreślimy jej urodę, a ukryjemy kilka mankamentów. Duże znaczenie będzie miało odpowiednie cięcie włosów, makijaż jak i dobieranie dobrze skomponowanych dodatków- chociażby takich jak kapelusze, czapki czy biżuteria. Dobra fryzura do kwadratowej twarzy to taka z dłuższą grzywką zaczesaną na bok, boczny przedziałek, asymetryczne cięcia, klasyczny paź i dobrze wycieniowane kosmyki, które zasłonią kości policzkowe oraz żuchwę. Makijaż dla kwadratowej twarzy powinien łagodzić ostre rysy takowej twarzy. Na noc, brodę i policzki trzeba nałożyć rozjaśniacz, zaś na kości policzkowe dobrze dobrany do koloru karnacji róż.

A co z kapeluszami?

Czy kobieta o kwadratowej twarzy musi rezygnować z kapeluszy? Absolutnie nie, wręcz przeciwnie. Warto jednak dobrać taki rodzaj damskiego kapelusza, który jak najbardziej wydłuży nam kwadratowe rysy twarzy i odciągnie tym samym uwagę od szerokiej żuchwy i całego wrażenia ostrości tychże rysów. Kapelusz dla pani o kwadratowej twarzy powinien być noszony jak najbliżej linii włosów, zawsze można go uwodzicielsko przekrzywić, by dodawał twarzy asymetrii, która jest bardzo pożądana przy takim owalu twarzy. Sama kwadratowa twarz ma ostre rysy, wybierajmy więc kapelusze o zaokrąglonych kształtach- nawet meloniki. Kapelusze jakie tutaj się sprawdzą idealnie to także kapelusze o prostych i skośnych liniach. Kobiety o kwadratowych twarzach powinny unikać kapeluszy z bardzo wyraźnymi kantami. Modele z naszego asortymentu, które świetnie nadadzą się dla twarzy kwadratowej i ładnie ją złagodzą to przykładowo  taka wiosenna propozycja w jasnym kolorze lub kobiecy i romantyczny kapelusz idealny do wiosennych i letnich zwiewnych sukienek.

Podobne wpisy