Gdzie kupić skórzany portfel
Gdzie kupić skórzany portfel?
21 października 2022
Jak wybrać EKO torbę na zakupy
Jak wybrać EKO torbę na zakupy?
11 listopada 2022

Czerwony portfel – co oznacza?

czerwony portfel

Kolory mają moc – z tym stwierdzeniem zgodzi się chyba każdy. Kolory potrafią nas odpowiednio usposobić, w danych kolorach czujemy się lepiej niż w innych, niektóre nam pasują, a inne nie, etc. Co ciekawe, kolory mają także swoją symbolikę, a nierzadko emanują daną energią. Prym w tym względzie wiedzie kolor czerwony, któremu nie można odmówić wyrazistości i odpowiednio mocnego nacechowania.

Słów kilka o czerwieni

Siły życiowe, wojna, krew, namiętność i płodność – to tylko niektóre pojęcia, jakie niemal w każdej kulturze kojarzone są z symboliką czerwieni. Sama czerwień ma dodatkowo bardzo wiele różnych odcieni, którym także przypisać można poszczególne znaczenie. Odcieniami czerwieni są przykładowo rubin, karmin, karmazyn, amarant, wiśniowa czy truskawkowa czerwień, a także szkarłat i tym podobne. Przez wieki kolor czerwony i jego odcienie miały przypisywane różnorakie znaczenie – przykładem niech będzie fakt, iż purpura dedykowana była temu co cesarskie, a także miała symbolizować Ducha Świętego i być kolorem ognia.

Czerwień to pozytywne przymioty jak miłość, pasja, radość, ale czerwień może symbolizować także zgoła przeciwne, mało pozytywne uczucia jak złość, gniew, także przywództwo oraz władzę. Kolor czerwony to kolor zarezerwowany dla tych, którzy lubią mało sztampowe rozwiązania i wiedzą, jak wyróżnić się z tłumu. Kolor tenże dedykowany jest osobom spontanicznym, pewnym siebie, cechującym się wysoką, życiową energią.

Czy kolor portfela ma znaczenie?

Kolor portfela ma duże znaczenie, nie tylko wizualne. Wielu znawców jest wręcz przekonanych, iż portfel wręcz powinien być czerwony! Dlaczego? Kolor czerwony to kolor pełen mocy, który realnie roztacza energię pozwalającą przyciągać do siebie pieniądze. Czerwień to oznaka pewności siebie i sukcesu, także tego finansowego. Czerwień to kolor dążenia do wytyczonego celu i barwa bardzo mocno pobudzająca do działania. Pieniądze, zwłaszcza te duże, lubią trzymać się tych osób, które śmiało o nich mówią, otwierają się na ich energię oraz dążą do finansowego spełnienia.

Nawet sztuka feng shui jest co do tego zgodna i głosi, iż pieniądze i energia pieniądza wręcz kocha czerwoną kolorystykę. Pieniądze „trzymają się” czerwieni. Spraw sobie portfel w tym kolorze i nastaw się na spełnienie finansowe, a zobaczysz, iż czerwony kolor będzie przyciągał coraz to nowe sumy. Szeroki wybór stylowych portfeli znajdziesz w ofercie Versoli. Mamy dla Was portfele małe i duże, jednobarwne jak i z ciekawymi printami tak, by każdy mógł znaleźć coś idealnego dla siebie, zgodnie z indywidualnym gustem.