Jaki szalik do pikowanej kurtki
Jaki szalik do pikowanej kurtki?
26 stycznia 2022
Komu pasuje kapelusz
Komu pasuje kapelusz?
15 lutego 2022

Jak wiązać gruby szalik?

Jak wiązać gruby szalik

Szaliki dają się lubić! Zwłaszcza obecnie, gdy mamy tak wiele różnych wzorów i możliwości stylizacji całego outfitu za pomocą tego właśnie dodatku. Szaliki nie tylko chronią nas przed zimnem i chłodem, ale także nadają wyrazu i charyzmy całej stylizacji. Jak je nosić, by wyglądały dobrze w zestawieniu z kurtką lub z płaszczem?

Zawiąż szalik tak jak lubisz!

Grube i mięsiste szale to zdecydowany must have tego sezonu. Są wyraziste i pozwalają zatopić się w sobie, niejako chroniąc się przed zimnem, ale i przed całym światem.

Tego typu grube i miękkie szale można nosić klasycznie, a więc oplatając je zwyczajnie wokół szyi. Można go także zawiązać w tzw. węzeł paryski – będzie wyglądał tym sposobem ciekawie. By wykonać węzeł paryski, należy złożyć szalik na pół i przewiesić go przez szyję w ten sposób, by jeden z jego końców był krótszy. Następnie, dwa dłuższe końce włożyć w powstałej po drugiej stronie szyi pętlę i ściągnąć delikatnie ze sobą. Supełek ma być na środku.

Grube szaliki są zazwyczaj także dość długie, a dzięki temu możemy je opleść wokół szyi nawet dwa razy. Kolejny sposób na noszenie szala jest właśnie taki – owiń go sobie dwa razy wokół szyi, a następnie końce szala schowaj pod nim. Takie wiązanie świetnie sprawdzi się, gdy za oknem mróz i wiatr, a Tobie zależy na odpowiednim ogrzaniu się, a jednocześnie na ciekawej stylizacji.

Sposobem na noszenie grubszego i szerokiego szalika jest także oplecenie go sobie w pasie. To świetny motyw na ciepłą stylizację, zwłaszcza gdy przebywamy np. w chłodnym biurze i chcemy się rozgrzać. By nosić w ten sposób szal, wystarczy przełożyć końcówki szala przez szyję i rozłożyć je, a następnie przewiązać cienkim paskiem w cielistym lub czarnym kolorze.

Gruby szal można także nosić jak ponczo – to także dobry sposób na ogrzanie się. Jeden koniec szalika kładziemy sobie na ramieniu, a następnie owijamy szalem ciało dookoła. Tak wykonane ponczo można spiąć efektowną, dużą broszką – całość prezentować się będzie niezwykle niebanalnie.

Jakie szale są modne w 2022?

Moda ciągle zatacza koło, a niektóre motywy w ogóle z niej nie wychodzą. Jeśli lubisz szale, powinnaś mieć w swojej szafie model w klasyczną kratę – to zawsze będzie na topie, bez względu na zmieniające się trendy. W sezonie 2021/ 2022 modne są także neonowe dodatki jak i takie z motywami zwierzęcymi. Warto mieć w swojej szafie porządny, grubszy szal, ale nie zapominaj o stylowym cienkim i długim szalu z dzianiny czy o kwadratowej chuście, którą można na szyi wiązać i nosić na tysiące różnych sposobów.

Zawsze to doradzamy – bawcie się modą i szukajcie swoich sposobów wyrażania siebie poprzez ubiór!