Jak wiązać gruby szalik

Szaliki dają się lubić! Zwłaszcza obecnie, gdy mamy tak wiele różnych wzorów i możliwości stylizacji całego outfitu za pomocą tego właśnie dodatku. Szaliki nie tylko chronią nas przed zimnem i chłodem, ale także nadają wyrazu i charyzmy całej stylizacji. Jak je nosić, by wyglądały dobrze w zestawieniu z kurtką lub z płaszczem?

Zawiąż szalik tak jak lubisz!

Grube i mięsiste szale to zdecydowany must have tego sezonu. Są wyraziste i pozwalają zatopić się w sobie, niejako chroniąc się przed zimnem, ale i przed całym światem.

Tego typu grube i miękkie szale można nosić klasycznie, a więc oplatając je zwyczajnie wokół szyi. Można go także zawiązać w tzw. węzeł paryski – będzie wyglądał tym sposobem ciekawie. By wykonać węzeł paryski, należy złożyć szalik na pół i przewiesić go przez szyję w ten sposób, by jeden z jego końców był krótszy. Następnie, dwa dłuższe końce włożyć w powstałej po drugiej stronie szyi pętlę i ściągnąć delikatnie ze sobą. Supełek ma być na środku.

Grube szaliki są zazwyczaj także dość długie, a dzięki temu możemy je opleść wokół szyi nawet dwa razy. Kolejny sposób na noszenie szala jest właśnie taki – owiń go sobie dwa razy wokół szyi, a następnie końce szala schowaj pod nim. Takie wiązanie świetnie sprawdzi się, gdy za oknem mróz i wiatr, a Tobie zależy na odpowiednim ogrzaniu się, a jednocześnie na ciekawej stylizacji.

Sposobem na noszenie grubszego i szerokiego szalika jest także oplecenie go sobie w pasie. To świetny motyw na ciepłą stylizację, zwłaszcza gdy przebywamy np. w chłodnym biurze i chcemy się rozgrzać. By nosić w ten sposób szal, wystarczy przełożyć końcówki szala przez szyję i rozłożyć je, a następnie przewiązać cienkim paskiem w cielistym lub czarnym kolorze.

Gruby szal można także nosić jak ponczo – to także dobry sposób na ogrzanie się. Jeden koniec szalika kładziemy sobie na ramieniu, a następnie owijamy szalem ciało dookoła. Tak wykonane ponczo można spiąć efektowną, dużą broszką – całość prezentować się będzie niezwykle niebanalnie.

Jakie szale są modne w 2022?

Moda ciągle zatacza koło, a niektóre motywy w ogóle z niej nie wychodzą. Jeśli lubisz szale, powinnaś mieć w swojej szafie model w klasyczną kratę – to zawsze będzie na topie, bez względu na zmieniające się trendy. W sezonie 2021/ 2022 modne są także neonowe dodatki jak i takie z motywami zwierzęcymi. Warto mieć w swojej szafie porządny, grubszy szal, ale nie zapominaj o stylowym cienkim i długim szalu z dzianiny czy o kwadratowej chuście, którą można na szyi wiązać i nosić na tysiące różnych sposobów.

Zawsze to doradzamy – bawcie się modą i szukajcie swoich sposobów wyrażania siebie poprzez ubiór!

Podobne wpisy