Komu pasuje kapelusz

Kapelusze zdecydowanie powróciły do łask i są jednymi z najmodniejszych dodatków tak w sezonie jesienno – zimowym jak i letnim. Mamy do wyboru tak wiele rodzajów i fasonów kapeluszy, że zdecydowanie każdy ma możliwość wyboru takiego, jaki będzie odpowiedni dla niego. Wybierając kapelusz warto zastanowić się nad swoim kształtem twarzy i zgodnie z nim wybrać odpowiedni model kapelusza.

Kapelusze są dla każdego!

Jeśli zastanawiasz się czy pasuje Ci noszenie kapelusza, miej pewność, że znajdziesz coś dla siebie! Dzięki ich różnorodnym typom, możesz jeszcze skuteczniej dopasować je zarówno do okazji jak i swoich preferencji. Kapelusze chętnie noszą panie, panowie, ale i oferta kapeluszy skierowana do dzieci także jest coraz szersza. To dodatek, który będzie pasował każdemu, bez względu na wiek. Jeśli więc lubisz stylizacje z wykorzystaniem kapelusza, wybierz swój styl, dopasuj kapelusz do kształtu swojej twarzy i noś go dumnie, wyglądając przy tym rewelacyjnie.

Kapelusze mają przeróżne kształty, różną wysokość główki czy wielkość ronda – ta różnorodność sprawia, iż można bez problemu wybrać idealny model do danego stylu oraz do danej okazji. Bez problemu znajdziesz kapelusz lekki i zwiewny na plażę lub bardziej casualowy i modny kapelusz pasujący do płaszcza i jesiennych spacerów po parku.

Kapelusz to świetny dodatek do wielu różnych stylizacji, tych sportowych i na luzie jak i tych zdecydowanie bardziej eleganckich.  Dobrze skomponuje się z eleganckimi outfitami, ubraniami w typowo miejskim stylu, długimi i krótkimi płaszczami, lekkimi, dziewczęcymi sukienkami oraz tymi bardziej klasycznymi, rockowymi ramoneskami i w wielu innych wydaniach. Zbliża się wiosna, a więc to dobry czas, by pomyśleć o ciekawym nakryciu głowy oraz dobrych okularach przeciwsłonecznych. Kapelusze warto łączyć z wyrazistymi okularami – oba te dodatki sprawią, iż każda stylizacja będzie wyglądała elegancko i zdecydowanie stylowo.

Jak kupować kapelusz?

Kupowanie kapelusza to ekscytująca sprawa, zwłaszcza dla osób, które dotąd nie nosiły kapeluszy. Kupując kapelusz, zwłaszcza przez Internet, trzeba zmierzyć sobie swój obwód głowy. Miarką krawiecką należy zmierzyć obwód w połowie czoła i centymetr nad uszami (w miejscu, gdzie kapelusz ma przylegać do głowy). Dobrze zmierzony obwód głowy gwarantuje, iż nawet robiąc zakupy online wybierzemy pasujący model.

Jasne, poprzecierane jeansy, klasyczna koszula, lekki płaszcz, kardigan czy zwiewna sukienka – z tymi elementami garderoby świetnie zestawisz ciekawy kapelusz na wiosnę. Idzie wiosna – baw się mogą i szukaj swojego stylu!

Podobne wpisy