Jaki szalik do pikowanej kurtki

Pikowane kurtki to dziś trend, który gości niemalże w każdej modne wyposażonej garderobie. Są one eleganckie, lecz mają w sobie sporo sportowego charakteru co sprawia, iż tego typu kurtki sprawdzą się do wielu stylizacji. Można je zakładać do czegoś bardziej eleganckiego jak i do zwykłych casualowych looków. Jak odpowiednio dobrać szalik do pikowanej kurtki?

Szalik do pikowanej kurtki

Pikowanie jest niczym innym jak jednym ze sposobów łączenia ze sobą dwóch materiałów. Chodzi o zszycie dwóch warstw materiału, pomiędzy którymi znajdzie się dodatkowo warstwa ocieplająca. Takie łączenia często ozdabia estetyczny szew, który nierzadko dodaje ubraniom czy dodatkom charakteru. Ale uwaga! Kurtka pikowana może poszerzać optycznie sylwetkę, jeśli zostanie źle dobrana.

Pikowane kurtki sprawdzają się zarówno ze sportowymi jak i z eleganckimi stylizacjami. Można je nosić zarówno do traperów, śniegowców czy modnych obecnie botków na grubej podeszwie, ale wyglądają także bardzo dobrze z kozakami, sztybletami czy z muszkieterkami za kolano.

Szalik o pikowanej kurtki musimy dobrać tak, by odpowiadał jak najbardziej jej charakterowi. Jeśli mamy dość grubą kurtkę, typowo na zimę, szalik do niej dobrany powinien być równie gruby – przykładowo jak ten model. Jeśli zaś szukamy szala do pikowanej kurtki przejściowej, a więc zdecydowanie lżejszej i cieńszej, dobrze będzie wybrać do niej delikatną chustę do otulenia twarzy – może być np. taka. Klasyka zawsze wygląda najlepiej, dlatego jeśli chodzi o kolorystykę to warto zdecydowanie postawić na klasyczne, neutralne kolory. Jeśli chcemy nadać stylizacji więcej charakteru, można śmiało postawić na kontrast lub na motyw kraty na szalu.

Jak dobierać szaliki do kurtek?

Tak samo jak wiele różnych kurtek tak i w sklepach z odzieżą spotkać się możemy z mnóstwem różnorakich szalików. Grunt to dobrze je ze sobą łączyć. Przykładowo sportowe szaliki będą świetnie wyglądały z kurtkami typu parka lub budrysówka. Można jest także zakładać do sportowych parek.

Wszelkie eleganckie szaliki, np. te w kratę, sprawdzą się do klasycznych trenczy oraz do płaszczy damskich o szlafrokowym kroju. Jeśli jednak szukamy czegoś bardziej fantazyjnego i szalonego, możemy postawić na wymyślne szaliki wykonane np. z wełny, włóczki i czym podobnych materiałów. Takie szaliki można łączyć ze stylizacjami w stylu boho – z wszelkimi kożuszkami, futerkami, etc. Bardzo modne są obecnie także kurtki z flauszu – do nich także pasują takie osobliwe propozycje.

Podobne wpisy