Czapki damskie dla okrągłej twarzy
Czapki damskie dla okrągłej twarzy
20 stycznia 2022
Jaki szalik do pikowanej kurtki
Jaki szalik do pikowanej kurtki?
26 stycznia 2022

Jak wiązać apaszkę do płaszcza?

Jak wiązać apaszkę do płaszcza

Elegancki płaszcz z równie szykowną chustą to stylizacja, która jest uniwersalna, klasyczna, i w której zawsze można czuć się szykownie. To jak zawiążemy apaszkę lub chustę do płaszcza także ma spore znaczenie. Można to robić na wiele sposobów, dzięki czemu nasz look będzie się zmieniał, mimo, iż na szyi mamy ciągle tą samą apaszkę.

Jak stylowo wiązać apaszkę?

Apaszka to kwadratowa chusta, która najczęściej wykonana jest z jedwabiu, szyfonu lub tiulu. Można ją dowolnie składać oraz wiązać. Nosić apaszkę można także na wiele różnych sposobów – nie tylko na szyi, ale i na włosach czy na nadgarstku lub na torebce. Pierwsze apaszki pojawiły się już w XIX wieku w Paryżu i nosili je mężczyźni. Stylowe kobiety zaczęły nosić swoje apaszki, zwane także gawroszkami, na początku XX wieku.

Sposobów noszenia apaszek jest mnóstwo. Na luźniejsze sploty i kolorowe apaszki można sobie pozwolić w przypadku mniej formalnego stroju. Natomiast do biznesowych stylizacji warto dobierać klasyczne wzory, które podkreślą biznesowy look. Najczęściej panie noszą apaszki do płaszcza i nie tylko wiązane w kształcie kokardy. By w ten sposób zawiązać apaszkę trzeba złożyć ją w pół i opleść wokół szyi, a następnie dwa końce związać jak kokardę. Im większa kokarda, tym bardziej efektownie będzie to wyglądało. Tego typu wiązanie świetnie pasuje do wielu stylizacji, także tych biznesowych. Pasuje tak do płaszcza jak i do koszuli czy sukienki.

Bardzo popularnym rodzajem wiązania apaszki jest także wiązanie jej na boku. Tego typu wiązanie to całkowita klasyka i sposób na uzyskanie looku w iście paryskim, nienagannym i nieszablonowym stylu. Apaszkę należy ciasno zawiązać wokół szyi, na boku, w taki sposób, aby powstałe końce były jak najkrótsze. To wiązanie świetnie prezentuje się w połączeniu z koszulą lub płaszczem, które mają rozpięte dwa górne guziki.

Apaszkę można nosić także jak naszyjnik – tak, tak, dokładnie! Chustkę składamy na płasko, w prostokąt, następnie na środku zawiązujemy jeden supełek. Kolejne dwa, bliżej końców apaszki – po jednym z każdej strony środkowego supełka. Aby założyć apaszkę, należy związać oba jej końce. Tak złożona apaszka wygląda niemal identycznie jak pokaźny, gruby naszyjnik i świetnie sprawdzi się do eleganckiej stylizacji.

Modne apaszki 2022

Choć jedną elegancką apaszkę powinna mieć każda z pań w swojej garderobie. To niewielki element ubioru, który jednak często nadaje ton całej stylizacji. Z modny w roku 2022 na pewno nie wyjdą wszelkie apaszki z florystycznymi motywami – to jest uniwersalne, ponadczasowe i zawsze modne. Trendy to także nieśmiertelna krata czy niebanalne kropki, które nadadzą stylizacji frywolności. Kolorystyka także jest przeróżna – modne jest to, co uniwersalne, a więc beże, kremy, brązy czy granaty jak i śmiałe wielokolorowe apaszki, które można dowolnie łączyć z ubiorem w stylu basic, by odpowiednio go ożywić.