jak nosić modnie czapki z daszkiem
Jak nosić modnie czapkę z daszkiem?
14 sierpnia 2020
Jaka powinna być czapka z daszkiem
Jaka powinna być czapka z daszkiem?
28 sierpnia 2020

Jaki portfel wybrać na prezent?

Jaki portfel wybrać na prezent

Portfel to jeden z najbardziej popularnych pomysłów na prezent, co nie znaczy, że nie może być unikalny. Niemal zawsze możemy mieć pewność, iż obdarowywana przez nas osoba ma wysłużony i stary portfel- jakoś stosunkowo rzadko je zmieniamy- a więc zawsze przyda się coś nowego i eleganckiego. Jaki portfel na prezent wybrać?

Elegancki – skórzany i w pudełku

Oczywiście najlepiej będzie podarować komuś na prezent coś, co jest dobrej jakości, czyli i eleganckie, i wytrzymałe. Trwałym i porządnym portfelem będzie bez dwóch zdań portfel z naturalnej skóry. By było gustownie, można go wręczyć w opakowaniu producenta, które najczęściej wykonane jest z grubej tektury, sygnowane logiem marki, klasyczne i minimalistyczne.

Warto już wcześniej zwrócić uwagę na to, jaki portfel do tej pory nosi osoba, którą chcemy obdarować. Jeśli mężczyzna nosi niewielki portfel w kieszeni jeansów, niezbyt dobrze będzie mu kupić spory model, który jedynie nadawał się będzie do noszenia w teczce. Wybór kolorystyki jest oczywiście dowolny- dla mężczyzny jest to najczęściej brąz, koniakowy, czarny, ale coraz częściej można też spotkać portfele męskie w barwach bordowych czy granatowych. Przy kupowaniu portfela na prezent warto też wziąć pod uwagę, by portfel ten będzie w stanie pomieścić jak najwięcej- kobiety mają torebki i nie wszystko noszą w portfelu, dla mężczyzn zaś portfel stanowi niejednokrotnie jedyny podręczny organizer. Musi być na tyle pojemny by pomieścić wszystkie potrzebne elementy. Karty, bilon, a także banknoty i dokumenty.

Portfel na prezent dla kobiety

Zdecydowanie w przypadku kobiet możemy bardziej „zaszaleć” w kwestii wyboru portfela, bo więcej mamy na rynku dekoracyjnych modeli tychże akcesoriów. Oczywiście wybierając na prezent portfel dla jakiejś kobiety trzeba się w pierwszej linii kierować jej gustem- jeśli jest elegantką, warto kupić klasyczny portfel z naturalnej skóry np. z motywem skóry zwierzęcej- krokodyla lub gładki, jeśli zaś lubi bardziej ekstrawaganckie akcesoria, można pokusić się o portfel w bardziej odważnej kolorystyce, z ciekawym printem. Warto zwrócić uwagę na kolor jej pozostałych dodatków jakie nosi na co dzień- kolor paska od zegarka, kolor butów, torebki. Warto też podpatrzeć jaki portfel dana kobieta nosiła dotychczas- czy był to portfel zapinany na suwak, na zatrzask, a może na bigiel? Powie to nam sporo o tym, jakie portfele preferuje i naprowadzi nas na zakup tego właściwego.

Skórzane portfele to dobry dodatek dla osób 25+, młodsze osoby często aż tak bardzo nie zwracają uwagi na klasyczne wykończenia i można im kupić portfel wykończony w każdy inny sposób.

Przykładem świetnego prezentu dla kobiety może być pewien model portfela, który jest klasycznym dużym i bardzo pojemnym portfelem z ciekawym printem zwierzęcym, który kolorystycznie dobrać można do indywidualnego gustu.

Innym ciekawym modelem jest portfel o średnim rozmiarze, który na pewno ucieszy miłośniczkę starego kina oraz ikon popkultury. Jest dość unikatowy i za razem bardzo charakterystyczny.