Kolor portfela znaczenie

Portfel to podstawowe akcesorium, które każda kobieta ma w swojej torebce. Do wyglądu własnego portfela przykładamy niebagatelną wagę i bardzo dobrze. Warto, by portfel dobrze komponował się z naszym stylem, ale także warto pokusić się o wybór takiego portfela, który będzie przyciągał…pieniądze. Tak! Czy kolor portfela ma tutaj znaczenie?

Przesądy związane z portfelami

Czy wierzysz w przesądy i tzw. mądrości ludowe? Tych związanych z portfelami jest całkiem sporo. Jednym z najpopularniejszych przesądów jest to, iż nie powinno się nikomu ofiarować w prezencie pustego portfela. Jeśli więc masz zamiar podarować portfel żonie, mamie czy przyjaciółce, włóż do niego choćby grosik. Podarowanie komuś pustego portfela może ściągnąć na obdarowywaną osobę problemy finansowe – a tego chyba nikomu nie życzysz?

A czy bliska jest Ci postawa, w myśl której możemy przyciągać energię pieniądza? Jeśli tak, wybór odpowiedniego portfela także będzie miał tutaj spore znaczenie. Dbaj o swój portfel, bo tylko taki zadbany portfel pozwala na nieograniczony przepływ energii finansowej, jakiej pragnie każdy z nas. Twój portfel nie może być zużyty i byle jaki – zadbaj o to, by prezentował się jak nowy i by zwyczajnie Ci się podobał. Zaniedbany portfel znacznie utrudnia przepływ gotówki, a tego zdecydowanie nikt by nie chciał.

Trzecim i dość znanym przesądem na temat portfeli jest to, iż w Wigilię powinno się do niego włożyć łuskę karpia. Rybia łuska ma zapewnić obfitość w pieniądze oraz chronić je przed kradzieżą.

A czy kolor portfela ma znaczenie?

Tak! Wielu z nas uważa, że portfel powinien być albo czerwony, albo żaden. Czerwień i wszelkie jej odcienie uważana jest bowiem za największy generator energii monetarnej. Czerwień to wyrazistość, to kolor dla osób żywiołowych i pewnych siebie. Jeśli jednak jesteś nieśmiały, lecz chcesz wyjść ze swojej strefy komfortu i zacząć „być” w energii pieniądza, wybór czerwonego portfela powinien być dla Ciebie oczywistością.

Jeśli jednak nie jesteś przekonana do czerwieni, w Versoli mamy dla Ciebie inne kolorystyczne propozycje portfeli. Najbardziej oczywista wydaje się oczywiście czerń – ona także dobrze wpływa na finanse. Kolor czarny to stabilność i niezawodność – to jak wezwanie do tego, by w takim portfelu zawsze była określona, duża ilość pieniędzy.

A może skusisz się na portfel zielony? Zieleń to otwartość, gotowość do zmian, to wzrost, bogactwo i akumulacja. Jeśli chcesz przyciągać pieniądze, otwórz się na nie. Odpowiedni kolor portfela może być pierwszym krokiem w stronę dobrobytu.

Podobne wpisy