Modne ekotorby 2023

Nasze podejście do środowiska zmienia się coraz bardziej i wszystko zdaje się iść ku lepszemu. Jesteśmy coraz bardziej świadomi, jak bardzo plastik zawładnął naszą planetą i chcemy temu przeciwdziałać. Rezygnacja z jednorazowych „siatek” to jedna z dobrych praktyk, która znacząco ogranicza ilość plastikowych odpadów wokół nas. Czym zastąpić taką reklamówkę? Oczywiście stylową eko torbą!

Dlaczego warto mieć eko torbę zawsze pod ręką?

Eko torby zdecydowanie bardzo dobrze się u nas przyjęły. Zazwyczaj każdy z nas ma taką torbę w torebce, w plecaku, w dziecięcym wózku, etc. Stały się one dla nas czymś oczywistym i nosimy w nich nie tylko zakupy, ale i często książki czy jakieś drobiazgi, które potrzebujemy mieć akurat pod ręką.

Używanie na co dzień eko torby to ukłon w stronę dbałości o środowisko. Używanie eko toreb wyraźnie ograniczyło bowiem sprzedaż plastikowych reklamówek, a także pakowanie wszystkiego w foliowe woreczki. Jak pokazują raporty prowadzone przez sklepy, dzięki używaniu eko toreb, sprzedaż reklamówek spadła nawet o 70 – 80%. Nosimy ze sobą eko torby i to jest super, ale producenci też dali „ponieść się” temu ekologicznemu trendowi i starają się posiadać w swoich sklepach reklamówki biodegradowalne, bardziej przyjazne dla środowiska.

Co bardzo istotne, eko torba jest nie tylko praktyczna i ekologiczna, ale pozwala także wyrazić sobie. Eko torby zawierają często nadrukowane zabawne ilustracje lub treści – to pokazuje jacy są ich użytkownicy. Mało tego – eko torby stały się nawet prawdziwym, modowym trendem! Nie ma w tym ani trochę przesady, ponieważ nieraz pojawiały się one na wybiegach wielkich, światowych domów mody.

Eko siatka na zakupy, czyli eko trend 2023

Być może wiele osób pamięta tego rodzaju siatki jeszcze z czasów swojego dzieciństwa, gdy w latach 70. czy 80. były one bardzo popularne. Mowa o siatce na zakupy o nazwie crochet (wym. krusze, pewnie niewiele osób wiedziało, że tak właśnie się nazywa!). To prawdziwy trend i siatka, która jest jednocześnie ekologiczna oraz modna. To bawełniane eko torby z większymi oczkami – hit, który był obecny na wybiegach nawet u Chanel. Tego typu eko torby można dziś dostać także u nas i warto się w nie zaopatrzyć, jeśli zależy Ci na ekologii oraz na tym, by pokazać, że znasz się na trendach. Siatki crochet dostępne są w różnej kolorystyce, mogą mieć ozdobne rączki i zdecydowanie prezentują się świetnie i nieszablonowo. Najbardziej będą one pasowały kobietom, które lubią styl boho, ale i klasykę i ponadczasowe trendy. Siatka tego typu idealnie sprawdza się na zakupach, ale z powodzeniem można ją traktować także jako torbę plażową, etc. Jak więc widać jest to produkt stylowy i wielofunkcyjny i warto sprawić sobie prezent tego typu w nadchodzącym 2023 roku!

Podobne wpisy