Modne czapki dziecięce 2023

Każdy rodzic wie, jak istotna jest dobra czapka dla dziecka zimą. Dzięki ciepłej czapce można uniknąć wielu przeziębień i infekcji, a to zdecydowanie priorytet każdego taty oraz każdej mamy. Ale czapka dziecięca musi być i praktyczna i.. ładna. Czapka musi się dziecku podobać, dlatego podpowiemy co będzie najbardziej trendy w 2023 roku.

Na co zwracać uwagę kupując czapkę dla dziecka?

Wybór idealnej czapki wcale nie jest prosty. Czapka bowiem musi być funkcjonalna, ciepła, ale i wyglądem musi spodobać się chłopcu lub dziewczynce. W zimowej garderobie warto mieć chociaż 2 – 3 czapki na zimę – jedną na nieco cieplejsze dni, inną na czas srogich mrozów i śniegu. Czapka dla dziecka musi być dobrze dobrana do pogody i do temperatury. Dziecięcej głowy nie można ani przeziębić, ani przegrzać, dlatego warto mieć w szafie cieńszą jak i grubszą czapkę zimową. Warto także zwrócić uwagę na to, z czego jest ona wykonana, a więc na jakość materiału. Czapka dla dziecka powinna być przede wszystkim miękka i jak najdelikatniejsza dla skóry głowy dziecka. W miarę możliwości warto wybierać czapki wykonane z naturalnych materaiłów – z bawełny lub z wełny. Ważne, by czapka dla dziecka była także wygodna, a więc odpowiednio dopasowana do rozmiaru głowy. Warto zwrócić uwagę także na szwy – tych lepiej unikać, ponieważ często przeszkadzają dzieciom. Czapka powinna nie powodować alergii, a przy tym być delikatna i przyjemna w dotyku.

Jaka czapka na zimę 2023?

Pilotka, czapka z pomponem, kominiarka czy jeszcze coś innego? Moda w dziecięcych czapkach nie jest nazbyt szybko zmieniająca się, grunt, żeby było dość kolorowo oraz ciepło. Za najcieplejsze czapki zdecydowanie uznawane są tzw. pilotki, czyli czapki – uszatki. Tego rodzaju czapka sprawdzi się idealnie zwłaszcza na mroźną zimę. Świetnie nada się na stok narciarski lub na górkę z sankami. W Versoli mamy duży wybór czapek – pilotek, które sprawdzają się i dla chłopców, i dla dziewczynek. Podobnie ciepłe będą wszelkie kominiarki – je także warto wybrać z myślą o szaleństwie na śniegu. Kominiarki są obecnie bardzo modne, a dodatkowo chronią one idealnie przed zimnem zarówno głowę jak i szyję dziecka.

Dzieciaki uroczo wyglądają w kolorowych czapkach z pomponami. To zdecydowanie must have dziecięcej garderoby! Wybierając tego typu czapkę zadbaj o to, by była ona dobrze wykonana, ciepła, dopasowana do warunków panujących na dworze. Zimą warto zwrócić uwagę na to, by czapka z pomponem miała dobrze wzmocnione włókna, ciepłą podszewkę i przede wszystkim, by podobała się małemu człowiekowi.

Podobne wpisy