Torebka nerka dla dziewczynki
Torebka nerka dla dziewczynki
11 lipca 2022
Portfel dla nastolatków
Portfel dla nastolatków
23 lipca 2022

Jak wyprostować czapkę z daszkiem?

Jak wyprostować czapkę z daszkiem

Czapki z daszkiem zdecydowanie wróciły do łask, co pokazuje, iż są one zdecydowanie ponadczasowym trendem. Dziś czapkę z daszkiem nosi każdy – młody chłopak, nastoletnia dziewczyna, dorosły mężczyzna jak i lubiąca sportowe outfity kobieta. Co jednak w momencie, gdy potrzeba wyprać czapkę, a następnie trzeba ją wyprostować? Czy to możliwe?

Jak wyprostować czapkę z daszkiem po praniu?

Na początek warto wiedzieć jak prać lub czyścić czapki z daszkiem. Informacje o tym zazwyczaj znaleźć można na metce – metki zawsze warto zachować i jeśli tylko masz wątpliwość co do jakiegoś ubioru, warto korzystać ze wskazówek umieszczonych właśnie na metkach. Jeśli jednak odcięłaś metkę, pamiętaj o jednym – z czapką z daszkiem trzeba się obchodzić ostrożnie, żeby jej trwale nie zdeformować.

Jeśli to możliwe, unikaj prania czapki z daszkiem w pralce – jej suszenie w suszarce bębnowej jest zaś całkiem niewskazane! Czapkę najlepiej jest przecierać gąbeczką nasączoną płynem do prania odzieży sportowej – to najwłaściwszy i bezpieczny sposób na pranie czapek z daszkiem. Delikatne pocieranie czapki gąbką ochroni ją przed zmechaceniem oraz przed deformacjami. Ponadto to bezpieczna metoda, która sprawi, iż ulubiona czapka nie straci swoich kolorów.

Jeśli jednak wyprałaś czapkę w pralce, a dodatkowo ją odwirowałaś, a ta zdeformowała się, możesz spróbować ją wyprostować. Bardzo dobrym sposobem jest wyprostowanie czapki przy użyciu ręcznika i piłki…np. takiej do grania w piłkę nożną. Ręcznik zwilżamy ciepłą wodą, a następnie kładziemy go na piłkę – na ręcznik i na piłkę nakładamy zaś czapkę, a całość pozostawiamy do wyschnięcia. To prosty sposób na przywrócenie czapce z daszkiem kształtu – rozmiar piłki dobierz oczywiście do rozmiaru własnej głowy i gotowe!

Najmodniejsze czapki z daszkiem 2022

Czapki z daszkiem są zdecydowanie ponadczasowe, choć każdego roku modne jest nieco coś innego. Niezwykle modne są obecnie bejsbolówki, a więc jest to wielki powrót do minionych dziesięcioleci. Bejsbolówki w wersji damskiej jak i męskiej to gorący hit tego lata!

Innymi bardzo topowymi obecnie czapkami są wciąż snapbacki. Tego typu czapki mają proste i twarde daszki, a potocznie nazywa się je „raperkami”. Są to czapki modne zarówno wśród panów jak i wśród pań, idealne zwłaszcza do luźnych, letnich stylizacji.

Szukaj inspiracji i baw się modą – najciekawsze czapki z daszkiem znajdziesz oczywiście w Versoli!