jak wyprac czapke z daszkiem

Czapki z daszkiem to dziś must have każdej miejskiej i sportowej stylizacji. Czapki z daszkiem noszą dziś wszyscy – mężczyźni, kobiety oraz dzieci, niezależnie od wieku. To nakrycie głowy, które wyraźnie odmładza i lubi je każdy, kto na co dzień przepada za wygodnymi, komfortowymi ubraniami. Jak dbać o czapkę z daszkiem i jak ją prać, gdy się zabrudzi?

Snapback, fullcap czy bejsbolówka?

Niezależnie od tego czy masz 20, 40 czy 60 lat, jesteś kobietą czy mężczyzną, wybór czapek z daszkiem jest dziś ogromny i każdy ma możliwość wybrać dla siebie idealny model.

Czapki typu snapback to jedne z najmodniejszych obecnie modeli. Kojarzą się z luzem, sportowym stylem i modą typu street wear. Czapki typu snapback mają regulowane zapięcie z tyłu, dzięki któremu można je świetnie dopasować do rozmiaru swojej głowy – to sprawia, iż są uniwersalne. Zapięcie z tyłu odróżnia snapbacki od fullcupów – te ostatnie nie mają takiego zapięcia, nie są więc regulowane, ale równie modne.

Co ciekawe – historia snapbacków sięga aż XIX wieku! Dokładnie 1849 roku drużyna baseballowa The Brooklyn Excelsiors założyła na meczu regulowane czapki z daszkiem i ten właśnie rok można uznać, za narodziny wszelkich bejsbolówek i snapbacków. Czapki z daszkiem typu snapback powróciły do łask całkiem niedawno – co ciekawe stało się to za sprawą…teledysku. Chodzi oczywiście o słynny utwór Chrisa Browna i Tygi, „Snapback Back”. W numerze tym możemy usłyszeć: I brought snapbacks back, snapback back that’s all these niggas saying, i brought snapbacks back. Cóż trendom popkulturowym trudno nie ulec i tak właśnie do łask powróciły te słynne nakrycia głowy.

Jak dbać o czapkę z daszkiem?

Żadna czapka nie będzie dobrze wyglądała, jeśli odpowiednio o nią nie zadbasz. Bywa i tak, że czapkę trzeba wyprać – może się wszak poplamić oraz ma ona styczność ze spoconą czasem głową. Zaleca się, by czapki z daszkiem prać ręcznie, co pozwoli uniknąć ich deformacji, odkształcenia się. Wrażliwy na zamoczenie jest zwłaszcza daszek – jego wnętrze wykonane jest najczęściej z grubej tektury, którą woda mogłaby bardzo szybko zniszczyć. Zaleca się więc, by czapkę z daszkiem przemywać wilgotną szmatką lub gąbką – to powinno w zupełności wystarczyć. Czapkę najlepiej jest suszyć na czymś okrągłym, może to być nawet piłka do gry. Dzięki temu zachowa ona swój nienaganny kształt, który przecież jest najważniejszy w przypadku tych nakryć głowy.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości jak dbać o swoją czapkę z daszkiem, zawsze zwracaj uwagę na metkę – tam znajdziesz porady co jest wskazane, a czego lepiej unikać w pielęgnacji tych nakryć głowy.

Podobne wpisy