Jak nosić damskie kapelusze
Jak nosić damskie kapelusze? Praktyczne porady
13 czerwca 2022
Chusty damskie wiosenne
Chusty damskie wiosenne
24 czerwca 2022

Jak przywrócić kolor czapce z daszkiem?

Jak przywrócić kolor czapce z daszkiem

Czapki z daszkiem są dziś totalnym hitem modowym. Noszą je dziś wszyscy – mężczyźni, dzieci, ale i kobiety. Czapka z daszkiem to bardzo modny element sportowej i casualowej stylizacji, jednak by wyglądała dobrze, trzeba odpowiednio o nią dbać. Jakie czapki z daszkiem nosić tego lata i jak zadbać o kolor ulubionego nakrycia głowy?

Zalety noszenia czapki z daszkiem

Wszelkiego rodzaju nakrycia głowy przeżywają obecnie swój renesans, zwłaszcza latem. Modne są nie tylko czapki z daszkiem, ale i wszelkie opaski, kapelusze (zwłaszcza bucket hat), daszki, etc. Nakrycia głowy latem nosi się jednak nie tylko ze względu na modę, ale i z dbałości o swoje zdrowie oraz i bezpieczeństwo. W swojej garderobie zdecydowanie warto mieć czapkę z daszkiem, ponieważ jej noszenie ma całkiem sporo pozytywnych stron. Otóż czapka z daszkiem to akcesorium bardzo uniwersalne – pasuje ona i panom, i paniom, osobom młodym jak i dojrzałym, etc. W sklepach znaleźć można przeróżne modele czapek z daszkami, dlatego każdy może wybrać coś idealnie pasującego do własnego stylu. Ponadto czapka z daszkiem jest nakryciem głowy, które jest wręcz konieczne zwłaszcza w upalne dni. Jak każde nakrycie głowy, tak i taka czapka świetnie chroni nas przed przegrzaniem oraz przed udarem słonecznym. Noszenie czapki, zwłaszcza latem, chroni nas także przed starzeniem się (słońce wszak wpływa bardzo mocno na fotostarzenie się skóry), chroni włosy przed wypadaniem na skutek ekspozycji włosów na mocne słońce oraz podwala nam zadbać o wzrok jak i nie narazić się na powstanie kurzych łapek wokół oczu na skutek mrużenia ich.

Jak dbać o czapkę z daszkiem?

Nie wystarczy jedynie kupić wymarzoną czapkę, ale warto także o nią odpowiednio dbać, by służyła nam jak najdłużej i wyglądała jak nowa. Wiele osób skarży się, iż ich czarne lub granatowe czapki z daszkiem po jakimś czasie płowieją i nie wyglądają dobrze.

Pierwszym i najpowszechniej stosowanym sposobem na przywrócenie żywych kolorów ubraniom i akcesoriom jest użycie barwników do tkanin. Barwniki takie wrzuca się najczęściej do bębna pralki – możemy tak też zrobić z czapką, pamiętając jednocześnie, by ustawić delikatny program piorący i niezbyt mocne wirowanie. Ciekawym, domowym sposobem na intensyfikacje wyblakłej czerni jest dodanie naparu z kawy lub z herbaty do bębna – można zaryzykować i spróbować 😉

By zapobiec płowieniu czapki z daszkiem, można ją raz na jakiś czas wypłukać w wodzie z octem. W tym celu nalej do miski letniej wody i dodaj do niej 2 – 3 łyżki octu. W tak przygotowanym roztworze zanurz czapkę i zostaw ją w misce na ok. 10 minut.

A Wy wolicie gotowe produkty barwiące lub piorące czy może domowe sposoby zastępujące chemię? My z naszej strony zapraszamy Was do przejrzenia naszej oferty, w której zawsze znajdziecie najmodniejsze wzory i fasony czapek, szalików, portfeli, pasków i wielu innych, modnych akcesoriów. Zapraszamy!