Jaką chustę nosić na szyi
Jaką chustę nosić na szyi, by wyglądać modnie i stylowo?
4 czerwca 2022
Jak przywrócić kolor czapce z daszkiem
Jak przywrócić kolor czapce z daszkiem?
21 czerwca 2022

Jak nosić damskie kapelusze? Praktyczne porady

Jak nosić damskie kapelusze

Kapelusze znów stały się modne i kuszą nas ogromnym wyborem różnorakich modeli i możliwości stylizacji. Nawet najbardziej stonowany i klasyczny ubiór zyskuje dzięki dobrze dobranemu kapeluszowi ciekawego charakteru. Odpowiednio dobrane nakrycie głowy dodaje kobiecie elegancji, doskonale uzupełnia stylizację i stanowi ponadczasowe akcesorium. Jak wybrać ciekawy kapelusz i z czym go nosić?

Kapelusz jako dopełnienie stylizacji

Nawet najpiękniejszy i najstaranniej wykonany kapelusz nie będzie prezentował się okazale, jeśli założymy go do niepasującej do niego stylizacji. To taki typ kobiecego akcesorium, które musi ściśle korespondować z tym co mamy na sobie i ze stylem naszych ubrań. Dobrać go można chociażby na zasadzie kontrastu – jeśli mamy zdobną stylizację, kapelusz powinien być jednokolorowy i stonowany. Jeśli jednak lubimy skromne stylizacje, można zaszaleć i założyć do nich bardziej strojny kapelusz, który doda ubiorowi pazura.

Co ciekawe, kapelusz powinno się także dobierać do pory dnia. Warto więc zadbać o to, by w swojej garderobie eleganckiej kobiety mieć zarówno słomkowy kapelusz na lato jak i elegancki toczek czy fascynator. Te dwie ostatnie propozycje są idealne na eleganckie przyjęcia i wieczorne wyjścia, ten pierwszy zaś na plażę lub wycieczkę rowerową latem.

Kapelusz powinien być także dobrze dobrany do fryzury. Tutaj jest tak samo jak w przypadku stylizacji – ekstrawagancję łączyć należy z prostotą. Jeśli więc kapelusz jest zdobny, fryzura powinna być prosta, lecz stylowa i na odwrót.

Jakie kapelusze nosić latem 2022?

Lato to swoboda, lekkość, możliwość tworzenia mnóstwa stylizacji, a nawet zmieniania ich w ciągu dnia tyle razy, ile tylko nam się zamarzy. Jeśli chodzi o kapelusze na lato, prym wiodą zdecydowanie wszelkie plecionki oraz kapelusze w jasnych kolorach. Takie kapelusze świetnie wyglądają w połączeniu ze stylizacjami w stylu boho, z wszelkimi frędzlami i bardzo zwiewnymi materiałami, ale pasują także do klasyki w postaci białego topu i jeansowych szortów. Do tych ostatnich pasować będzie zwłaszcza słomkowa fedora.

Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, iż nakrycie głowy latem to zdecydowanie konieczność. Kapelusze mogą temu służyć znakomicie, tym bardziej, iż są zarówno praktyczne jak i niezwykle stylowe. Dlaczego tak ważnym jest noszenie nakrycia głowy latem? Przede wszystkim kapelusz chroni nas przed zbyt mocnym działaniem promieniowania UV, zapobiega wysuszaniu skóry oraz włosów, a także osłania oczy przed oślepiającym słońcem. Jeśli szukacie stylowego kapelusza, zerknijcie na ofertę Versoli!