Jak przechowywać kapelusze

Kapelusz to szczególne nakrycie głowy, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji oraz właściwego przechowywania. A wszystko oczywiście po to, by długie lata był on naszą ozdobą, by zachowywał swój kształt i zdobił głowę w letnie jak i jesienno- zimowe dni. Jak więc na co dzień postępować z tym szczególnym nakryciem głowy?

Sposoby na prawidłowe przechowywanie kapelusza

Czapki czy opaski kupujemy sobie niemal co roku- trendy wciąż się zmieniają, dlatego takie nakrycia głowy zmieniamy równie często co obowiązujące trendy. Inaczej jest z kapeluszami- zwłaszcza z tymi klasycznymi, które całe lata nie wychodzą z mody, dodając nam szyku i elegancji. Dobry kapelusz to niemały wydatek, warto kupić go od dobrego producenta lub w pracowni wykonującej kapelusze. To nakrycie głowy, które może nas cieszyć całe dekady, oczywiście pod warunkiem, że będziemy się z nim odpowiednio obchodzić.

Kapelusz nie dość, że stanowi genialne nakrycie głowy, może też być niebanalną ozdobą wnętrza. Uzyskać taki efekt można dzięki powieszeniu swojego kapelusza na haczyku- a im więcej takich kapeluszy, tym lepiej. Haczyk to dobry sposób na przechowywanie kapelusza, a zawieszony na nim kapelusz od razu zaczyna pełnić ciekawą formę dekoracji. Wybierając odpowiedni haczyk do zawieszenia ulubionego kapelusza, wybierajmy haczyki bez ostrych czy spiczastych końców, by nie deformować kapelusza i nie uszkodzić go przez przedziurawienie. kapelusz-kap-334

Kapelusze warto też przechowywać w różnych organizerach jak chociażby specjalne szuflady w szafach garderobianych czy nawet zwykłe pudła i pudełka. Kapelusze powinny być przechowywane tak, by nie dostawał się do nich kurz, a więc najlepiej w jakimś pudełku z pokrywą. Ważne jest też, by kapeluszy w żaden sposób nie próbować składać czy wpychać gdzieś na siłę, gdyż może się to skończyć deformacją ulubionego modelu. Jeśli kupujemy ukochany kapelusz w pracowni kapeluszy, na pewno dostaniemy wraz ze swoim zakupem dedykowane pudełko do przechowywania kapelusza. Pudełko takie jej odpowiednio głębokie oraz posiada okrągły kształt- wręcz na wymiar pasuje do kształtu i rozmiaru kapelusza. To zdecydowanie najlepszy pomysł na przechowywanie tego nakrycia głowy, który chroni i przed kurzem i innymi zanieczyszczeniami jak i przed deformacją kapelusza. Pudełko takie może być wykonane z grubego kartonu, ze skóry lub z metalu. Pudełka i pudła na kapelusze były masowo produkowane w XIX wieku, gdy kapelusze przeżywały okres swojej świetności, każdy je nosił i był ogromny popyt na wszelkie akcesoria związane z przechowywaniem czy z transportem ulubionych nakryć głowy. Dziś pudełko stricte dedykowane kapeluszom można nabyć chyba jedynie w sprawdzonej pracowni wykonującej czapki i kapelusze.

Jak widać warto odpowiednio dbać o swój kapelusz, by cieszyć się jego urodą jak najdłużej oraz by jak najdłużej spełniał swoją funkcję. Jedyne z najbardziej bestsellerowych kapeluszy w tym sezonie są m.in: Kapelusz przewiewny i idealny na lato. Propozycja dla miłośników marynistycznych motywów w ubiorze. Szykowny kapelusz z bardzo kobiecym akcentem.

Podobne wpisy