jaka apaszka do czerwonego płaszcza
Jaka apaszka do czerwonego płaszcza? Przewodnik dla pasjonatów mody
4 lutego 2024
Jak wiązać apaszkę na głowie
Jak wiązać apaszkę na głowie? Twój nowy modowy must-have
20 lutego 2024

Jak nosić apaszkę do koszuli? Przewodnik eksperta modowego

jak nosić apaszkę do koszuli

W świecie mody, gdzie koszula spotyka apaszkę, mogą dziać się cuda. Czytając ten artykuł, przygotuj się na podróż, w której twoja koszula i apaszka staną się bohaterami niejednej stylizacji. Odkryjemy razem, jak te dwa elementy garderoby mogą stworzyć zestawienie godne zarówno podziwu, jak i naśladowania.

Znajdź swoją apaszkę – pierwszy krok do sukcesu

Wybór apaszki to decyzja, która wymaga przemyślenia i wyczucia stylu. Musisz znaleźć taką, która harmonizuje z Twoją garderobą i podkreśla Twoją indywidualność. To element, który może zdefiniować charakter całego stroju, dlatego ważne jest, by dokonać wyboru świadomie, zwracając uwagę na kolory, wzory oraz materiał, aby idealnie komponowała się z Twoim wizerunkiem.

Materiał ma znaczenie

Zacznijmy od materiału. Jedwabne apaszki krzyczą „elegancja”, podczas gdy bawełniane mówią „casualowy sznyt”. Twoja decyzja powinna zależeć od tego, jak oficjalnie lub nieoficjalnie planujesz się ubrać. Każda hurtownia apaszek z całą pewnością będzie posiadać w swoim asortymencie najróżniejsze rodzaje materiałów.

Wzory i kolory

Jeśli chodzi o wzory i kolory, pamiętaj, że kontrast jest kluczem, ale nie chodzi o to, aby wyglądać jak bohater kreskówki, który wyskoczył z telewizora! Jeśli twoja koszula jest wzorzysta, wybierz apaszkę w jednolitym kolorze, który komplementuje jeden z kolorów koszuli. Jeśli koszula jest jednokolorowa, możesz poszaleć z wzorami.

biała koszula i apaszka

Techniki wiązania apaszki – od prostej elegancji do wyrafinowanego szyku

Każdą apaszkę można zawiązać na różne sposoby. Oto kilka, które uznaliśmy za wyjątkowo ciekawe jeśli chodzi o zakładanie apaszki do koszuli.

Klasyczny supeł

Zacznijmy od podstaw – klasycznego supełka. To tak, jakby robić krok wstecz w czasie i przywitać się z elegancją, która nigdy nie wychodzi z mody. Prosty, ale wyrafinowany.

Supeł typu cowboy

Chcesz dodać trochę dzikiego zachodu do swojego wyglądu? Supeł typu cowboy to Twoja odpowiedź. Nie dość, że jest łatwy w wykonaniu, to jeszcze dodaje charakteru nawet najprostszej stylizacji.

Wykonanie „Supeł typu cowboy” na apaszce krok po kroku:

 1. Rozłóż apaszkę: Złóż apaszkę na pół, tworząc trójkąt, aby uzyskać podstawę do związania supełka.
 2. Umieść apaszkę na szyi: Z umiarem rozłóż trójkąt na piersi, tak aby dwa końce materiału wychodziły równo po obu stronach szyi.
 3. Zawiąż supeł: Przeciągnij oba końce apaszki do tyłu, pod szyją, i przewiąż je raz na plecach, niezbyt ciasno, aby nie ograniczać ruchów i nie powodować dyskomfortu.
 4. Dopasuj i wyeksponuj: Przeciągnij zawiązane końce z powrotem na przód, układając je elegancko po obu stronach trójkąta. Możesz je układać symetrycznie lub asymetrycznie, w zależności od preferowanego stylu.
 5. Regulacja: Dostosuj supeł i rozmieszczenie materiału, aby apaszka leżała płasko i estetycznie. Upewnij się, że trójkąt na piersi jest dobrze wyeksponowany, a supeł nie jest ani zbyt luźny, ani zbyt ciasny.
 6. Ostateczne poprawki: Sprawdź, czy apaszka jest wygodna i czy końce są równo ułożone. Możesz również delikatnie przesunąć trójkąt apaszki, aby lepiej pasował do Twojego outfitu.

Pętla paryska

Ah, pętla paryska – supeł dla tych, którzy chcą dodać trochę „je ne sais quoi” do swojego stroju. To sposób na wyrafinowanie bez wysiłku. Wykonanie „Supeł Parisian (Paryski)” na apaszce krok po kroku:

 1. Złóż apaszkę: Złóż apaszkę wzdłuż, tworząc długi, wąski pas materiału.
 2. Owiń wokół szyi: Umieść apaszkę na szyi tak, aby jeden koniec był nieco dłuższy niż drugi.
 3. Zawiąż wokół szyi: Przeciągnij dłuższy koniec apaszki pod krótszym, owijając go wokół szyi.
 4. Przeciągnij przez pętlę: Po owinięciu dłuższego końca wokół szyi, przeciągnij go przez utworzoną pętlę, tworząc supeł.
 5. Dostosuj i zaciśnij: Pociągnij oba końce, aby zaciśnięć supeł na pożądaną wysokość i dopasować jego luźność. Supeł powinien być umieszczony z przodu, pod brodą.
 6. Układanie końców: Upewnij się, że końce apaszki są równo rozłożone i elegancko opadają na klatkę piersiową.
 7. Ostateczne dopasowanie: Dostosuj supeł i końce apaszki, aby całość prezentowała się estetycznie i była wygodna w noszeniu.

Supeł Parisian to elegancki i klasyczny sposób na noszenie apaszki, który świetnie komponuje się zarówno z casualowymi, jak i bardziej formalnymi strojami, dodając im szyku i wyrafinowania. Jeśli jednak szukasz sposobów wiązania pasujących do płaszcza, polecamy nasz poradnik na temat „jak wiązać apaszkę do płaszcza

Dołącz apaszkę do swojego codziennego outfitu

Apaszka to nie tylko dodatek na wielkie wyjścia. Możesz ją wpleść w swój codzienny strój, dodając jej do casualowej koszuli, aby nadać jej nieco elegancji, lub dostrzec ją do pracy, aby wyróżnić się w tłumie biurowym.

Praca

Jeśli myślisz, że apaszka jest zbyt ekstrawagancka na spotkanie biznesowe, pomyśl jeszcze raz. Wybierz subtelną apaszkę, która doda profesjonalizmu twojemu strojowi bez przesady.

Codzienne wyjścia

Spotkanie z przyjaciółmi? Wyjście na zakupy? Dlaczego nie dodać apaszki do twojego outfitu? To prosty sposób, aby pokazać, że masz styl.

Zakończenie

Pamiętaj, moda to przede wszystkim zabawa i eksperymentowanie. Apaszki oferują nieskończone możliwości, aby wyrazić siebie i swoją osobowość. Nie bój się eksperymentować z różnymi materiałami, wzorami, kolorami i technikami wiązania. Każdy dzień to nowa okazja, aby bawić się modą i odkrywać nowe kombinacje. W świecie mody, gdzie koszula spotyka apaszkę, ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia. Więc weź tę apaszkę i zrób z nią coś niesamowitego. Pokaż światu, jak unikalna jesteś. A przede wszystkim – ciesz się każdym momentem spędzonym w swoim wyjątkowym, niepowtarzalnym stylu.