Jak wyprać czapki dziecięce
Jak wyprać czapki dziecięce?
15 listopada 2022
Modne nakrycia głowy 2023
6 grudnia 2022

Co możemy zaliczyć do galanterii i dodatków?

Co możemy zaliczyć do galanterii i dodatków

Galanteria i dodatki to wszystko to, co stanowi uzupełnienie naszej stylizacji. Są to więc wszelkie akcesoria, jak np. torebka czy ciekawy pasek, które stanowią kropkę nad „i” naszego ubioru. Co dokładnie zaliczane jest do galanterii i jak ją wybierać, by pasowała do naszego indywidualnego stylu?

Czym jest galanteria?

Niezależnie czy jesteś kobietą czy mężczyzną, w Twojej garderobie na pewno znajduje się chociaż kilka dodatków z kategorii galanterii. Galanteria to najczęściej skórzane dodatki, ale także akcesoria z ekoskóry jak i z innych materiałów. To, jaką galanterię wybieramy, świadczy dość mocno o naszym guście, ponieważ dobrej jakości galanteria to ubraniowy synonim luksusu. Gdy więc chcemy podkreślić lub wyeksponować swój status, można to zrobić właśnie poprzez odpowiedni dobór galanterii.

Co można zaliczyć do galanterii damskiej? Przede wszystkim będą to torebki, portfele, plecaki, paski, etc. Podobnie jak galanteria męska, która także stanowi tego typu elementy – dodatkowo może to być również stylowa torba na laptopa, teczka, etui na wizytówki, saszetki, etc. Poza tym galanterię uzupełniają inne dodatki jak ciekawe apaszki, szaliki, czapki czy męskie poszetki.

Najbardziej luksusowa galanteria to ta wykonana z naturalnych skór, choć bardzo gustownie prezentują się również wyroby z ekoskóry, o ile są solidnie i starannie wykonane. W Versoli znajdziecie wiele przykładów galanterii z ekoskóry, która prezentować się może równie stylowo co galanteria z naturalnych skór.

Dobieraj galanterię do własnego, niepowtarzalnego stylu!

Jak już wspomniano, dzięki dodatkom galanteryjnym można bardzo łatwo podkreślić swój własny styl, wyrazić swoją osobowość. Warto swojego stylu poszukiwać, bo tylko wtedy czujemy się w danym outficie jak we własnej skórze, kompletni, co dodaje nam bardzo dużo pewności siebie.

Warto zastanowić się nad tym jaki charakter powinny mieć ubrania, które na co dzień zakładasz, jaka kierować ma tym główna myśl czy koncepcja. Pełna elegancja, casual, styl rockowy, boho, french girl,  a może na sportowo? Usiądź i zastanów się co najbardziej współgra z Twoim charakterem oraz ze stylem życia, wykonywanym zawodem, etc.

Dlaczego ubieranie się zgodnie z własnym stylem jest istotne? Otóż wpływa to na nasz nastrój, bardziej się sobie podobamy w ulubionym rodzaju ubrań, ma to również duży wpływ na samoocenę. Ubrania i dodatki, poza tym, iż mają spełniać swoją funkcję, budują naszą samoświadomość i pozwalają wydobyć z nas mocne strony. Odwiedź naszą stronę www i zacznij szukać tego, co jest spójne z Twoim wizerunkiem oraz nie bój się poszukiwać własnego stylu!