Jak dopasować etui do telefonu
Jak dopasować etui do telefonu?
15 listopada 2022
Co możemy zaliczyć do galanterii i dodatków
Co możemy zaliczyć do galanterii i dodatków?
22 listopada 2022

Jak wyprać czapki dziecięce?

Jak wyprać czapki dziecięce

Czy pamiętacie o praniu czapek? Niestety wiele osób o tym zapomina lub też robi to raz w sezonie, najczęściej po zimie lub u progu tej pory roku. Czapki oraz inne akcesoria jak szaliki czy kominy należy zawsze prać według zaleceń ich producenta, jakie podane są na metce. Źle wyprana czapka bardzo łatwo traci swój kształt, czego każdy zdecydowanie wolałby uniknąć.

Jak często prać czapki?

Pranie czapek jak i szalików jedynie raz w sezonie to spory błąd. To zimowe akcesoria, które stykają się bezpośrednio z głową oraz ze skórą i twarzą dziecka, więc odpowiednie dbanie o ich higienę to podstawa i konieczność. Na czapce – zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz niej – zbiera się wiele różnych zanieczyszczeń, w tym zanieczyszczenia z powietrza, kurz, złuszczony naskórek, pot, etc. Dbanie o czapkę w postaci regularnego jej prania sprawi, iż usuniesz z niej wszelkie rozwijające się bakterie, odświeżysz ją i zachowasz ją w dobrej formie na minimum kilka zim. Regularne pranie czapki sprawi, iż faktycznie będzie ona chroniła Twoje dziecko przez zimnem i infekcjami, zamiast dodatkowo stać się źródłem tychże infekcji. Warto wziąć sobie do serca, iż częstsze pranie zimowych akcesoriów jest bardzo istotne dla zdrowia i higieny naszych pociech. Ograniczamy tym samym styczność skóry głowy, ale i twarzy ze wszelkimi niepożądanymi patogenami, które mogą się pojawić na tych częściach garderoby znacznie częściej niż na kurtce czy na zimowych spodniach.

Jak prać dziecięce czapki?

Wszystko zależy od tego, z czego wykonana jest dana czapka. Zawsze warto kierować się oznaczeniami z metki i zaleceniami, jakie umieszcza tam producent. Czapki jak i inne akcesoria zimowe (rękawiczki, kominy, szaliki) warto prać z zachowaniem ostrożności, gdyż są to rzeczy podatne na rozciąganie, mechacenie się, etc. Warto być ostrożnym zwłaszcza wtedy, gdy dziecko posiada czapkę z wełny – taką czapkę zawsze warto prać w programie dedykowanym właśnie temu materiałowi. Każdą dziecięcą czapkę należy prać tak, jak pierzemy biustonosze, białe skarpetki i inne nieduże części garderoby, a więc w specjalnej siatce do prania. Zaleca się, by nie suszyć czapek ani szalików w suszarkach bębnowych, gdyż mogłoby to je porozciągać. Po wypraniu czapki najlepiej jest ją pozostawić rozłożoną na suszarce do samodzielnego wyschnięcia i gotowe!

Zawsze warto mieć chociaż 2 – 3 dziecięce czapki na zmianę, jeśli akurat jedna z nich jest w praniu, a my planujemy szalone popołudnie na sankach lub zimowy spacer. W Versoli mamy dla Was ogromny wybór zimowych akcesoriów dla dzieci, zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek!