kapelusz na wiosne

Niewiele jest takich dodatków, które tak przyciągają uwagę jak dobrze dobrany kapelusz. Niestety jednak jego wybór nie jest tak łatwy. Można go nosić niezależnie od pory roku – oczywiście w odpowiedniej wersji. Można wybrać spośród wielu dostępnych kapeluszy zimowych, letnich, wiosennych czy zimowych. Kapelusze damskie są elementem stroju kobiet już od wieków. Dodają elegancji i szyku. Są pięknym uzupełnieniem stylizacji.

Jak dobrać kapelusz do kształtu twarzy?

Kapelusz może dodać nam uroku pod warunkiem, że został odpowiednio dobrany. Wszystko zależy od tego czy dobierzemy właściwie nie tylko rozmiar, ale i jego kształt. Przede wszystkim należy wziąć tu pod uwagę obwód głowy. Najlepiej to zrobić za pomocą miary krawieckiej i mierzyć około 1 cm nad brwiami. Nie należy za mocno ściskać głowy, ale też nie można dodawać sobie dodatkowych centymetrów. Jeśli nie ma się miary krawieckiej można użyć kawałka sznurka czy innego materiału, który po przyłożeniu do głowy i odmierzeniu odpowiedniej długości można przyłożyć do linijki i zmierzyć. Jeśli zna się już obwód głowy należy przejść do określenia kształtu twarzy co pomoże w doborze odpowiedniego fasonu. Zwyczajowo zaczyna się od określenia najszerszego punktu twarzy, a także określenia jaki kształt ma szczęka.

Pomoże to ustalić, czy twarz jest okrągła, trójkątna, kwadratowa, prostokątna, owalna czy w kształcie gruszki, serca czy diamentu. I tak dla okrągłej twarzy najlepiej pasuje taki kapelusz, który jest wysoki, ale ma dość płytką główkę. Lepiej wybierać modele geometryczne, które są bardziej kanciaste niż trójkątne. Dobrze jest też pamiętać o zasadzie, że rondo kapelusza powinno być zawsze szersze od twarzy – dzięki czemu wyda się ona optycznie mniejsza. Natomiast przy twarzy kwadratowej najlepiej sięgać po te fasony, które są wysoko osadzone na czole co pozwoli optycznie wydłużyć twarz.

Jak dobrać odpowiedni model kapelusza do pory roku?

Modeli kapeluszy jest mnóstwo. Zazwyczaj te lekkie i zwiewne, wykonane ze słomkowego materiału jak Kapelusz KAP-253 kojarzy się z wakacyjnym klimatem nadmorskich plaż. Idealnie pasuje do zwiewnych sukienek. Poza tym kapelusze doskonale sprawdzają się w letnich stylizacjach i dodatkowo chronią przed promieniami słonecznymi. Wiosną i jesienią dobrze sprawdzą się kapelusze kowbojskie jak Kapelusz KAP-338, które ożywią naszą stylizację i dodadzą jej zadziornego charakteru. Zimowe kapelusze zazwyczaj są wykonane z cieplejszych materiałów i dodają zimowym płaszczom eleganckiego i szykownego charakteru zwłaszcza zestawiając go z ciepły szalikiem w podobnych odcieniach.

Podobne wpisy