worek versoli ww2
Po mieście na sportowo
18 lutego 2020
kapelusz-kap-246m
Wiosna pod przykryciem
14 marca 2020

Zamek błyskawiczny jako ozdoba? Czemu nie!

torba versoli jako ozdoba

Trudno dziś wyobrazić sobie świat mody bez zamków błyskawicznych. Odkąd szturmem podbił rynek w latach 20. i 30. XX wieku, jego popularność nigdy nie zmalała – jest po prostu zbyt wygodny, by jakiekolwiek guziki, haftki czy zatrzaski mogły wytrzymać z nim konkurencję, zwłaszcza tam, gdzie trzeba połączyć ze sobą większe fragmenty stroju. Co więcej, w ostatnich latach zamki błyskawiczne awansowały ze statusu dyskretnego, niewidocznego zapięcia do jednej z ozdób odzieży, butów – a także torebek.

Torebki zapinane na zamek błyskawiczny wybierają kobiety, które nade wszystko cenią sobie wygodę. By otworzyć taką torebkę, wystarczy jeden szybki ruch – jeśli zamek jest umieszczony pośrodku torebki, nie trzeba unosić klapy i uważać, żeby nie opadła np. podczas wyciągania portfela, jest to też bezpieczniejsze rozwiązanie niż zamki na bigiel, które po jakimś czasie mogą się poluzować. Dobrej jakości zamek błyskawiczny wytrzyma całe lata, a jeśli zostanie uszkodzony, stosunkowo łatwo można go wymienić.

Dlaczego więc, oprócz funkcji użytkowej, nie miałby pełnić także funkcji ozdobnej? Na topie są duże, masywne zamki w metalicznych kolorach, często z również dużymi zawieszkami.

Najnowsza torebka z linii Versoli Exclusive (nr w sklepie: NER-S-1) to udany kompromis między stylem sportowymi i eleganckim. Tym, co pierwsze rzuca się w oczy, jest jej nietypowy,  zaokrąglony kształt – z przodu sprawia wrażenie kuli. To dość niewielka, choć pojemna torebka wykonana z poliuretanu, dostępna w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, złotej i srebrnej. Torebka jest zupełnie gładka – jej jedyną ozdobą jest duży zamek błyskawiczny (kolor: srebrny metalik) umieszczony w górnej części „kuli”, łączącej centralną część torebki z niewielką klapką.

Zamek jest dwustronny, dzięki czemu możemy otworzyć torebkę od dowolnej strony, a po zamknięciu przesunąć suwaki w dowolne miejsce. Oba suwaki zostały ozdobione długimi, wygodnymi do uchwycenia zawieszkami na mały srebrny zatrzask. Pasek torebki, szeroki, sportowego typu, jest czarny, regulowany, z dużym, wyraźnym logo Versoli wytłoczonym białymi literami. Można go również wyregulować tak, by nosić torebkę jak nerkę – jej płaska tylna część z łatwością dopasuje się do bioder.

Torebka zaprojektowana została jako uniwersalne akcesorium streetwearowe – pasuje do codziennych sukienek, dżinsów, ramonesek, spódnic o sportowym kroju, sneakersów, trampek czy kozaków, zarówno do wiosennych płaszczy i kamizelek, jak i puchowych kurtek. Zmieścimy w niej wszystkie niezbędne rzeczy, jak telefon, portfel czy kosmetyczkę.

Zieleń i srebro

Duży metaliczny zamek to także ozdoba męskich akcesoriów. Utrzymana w kolorze moro męska nerka z kolekcji Versoli (nr: NER-29), również wykonana z poliuretanu, wyróżnia się właśnie metalicznym zamkiem błyskawicznym. Nerka ma regulowany czarny pasek, który można dopasować do każdego obwodu pasa. Jest wygodna i poręczna – z łatwością zmieścimy w niej telefon i mniejszy portfel.