wyblakła czapka co robić

Czapki z daszkiem są nieodłącznym elementem nie tylko letniego stroju od wielu lat. Niezależnie czy jest to klasyczna bejsbolówka Czapka CZ-M-13, full cup czy inny rodzaj zawsze doda stylizacji luzu i łobuzerskiego pazura. Oczywiście jak o wszystko co jest związane z ubiorem również o czapkę należy odpowiednio dbać, aby mogła być ozdobą głowy nie tylko przez jeden sezon. Przede wszystkim należy stosować się do zaleceń producenta co do zabiegów pielęgnacyjno-czyszczących. Symbole zawarte na metce powinny być do tego najlepszym wyznacznikiem. Zdarzają się jednak takie problemy, o których producenci nie wspominają. Czapki, które są bardzo narażone na działanie czynników zewnętrznych takich jak na przykład działanie promieni słonecznych – mogą stracić swój kolor. Innym przypadkiem jest naturalne tracenie kolorów przez materiały wraz z upływem czasu.

Co zrobić, jeśli czapka wyblakła? Sposoby na odnowienie kolorów

Czapka z daszkiem jest szczególnie narażona na działanie szkodliwego działania promieni słonecznych. Jej zadaniem jest ochrona głowy przed słońcem, więc jest pierwszą barierą ochronną. Z tego względu sama może ucierpieć poprzez utratę koloru. Na rynku istnieją preparaty, które są łatwe i bezpieczne w użyciu, a przy tym bardzo wydajne, które służą do impregnowania tkanin oraz posiadają filtr UV. Dzięki temu materiały zyskują hydrofobowość, Ich wytrzymałość zwiększa się. Są bardziej odporne na rozdzieranie oraz chroni przed negatywnym działaniem promieniowania UV oraz zmniejszyć jego negatywny wpływ na tkaninę. Kolejnym stosunkowo łatwym sposobem na wyblakniecie czapki i jednoczesnym odświeżeniu lub zmiany koloru czapki jest jej farbowanie. Farby do tkanin można bez problemu kupić w różnych kolorach. Dzięki temu stosując się do zaleceń producenta można nie tylko odświeżyć kolor wyblakłej czapki z daszkiem, ale również całkowicie zmienić jej wygląd. Dzięki temu czapka może nabrać spersonalizowanego wyglądu. Jeśli wyblakniecie jest miejscowe można naszyć na to miejsce naszywkę dzięki temu będzie się ona wyróżniać. Jeśli te zabiegi się nie powiodą niestety trzeba będzie kupić nową.

Gdzie kupić czapkę z daszkiem? Modne fasony i duży wybór!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą czapek z daszkiem. Posiadamy szeroką gamę kolorów i modeli. Dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie jak na przykład Czapkę CZ-10, która zadowoli amatorki klasycznych stylizacji. Wybierając nasze produkty mają Państwo gwarancję jakości i zgodności z aktualnymi trendami modowymi. Poza tym mamy również szeroki asortyment szalików, pasków, torebek, chust czy kapeluszy.

Podobne wpisy