torba versoli jako ozdoba
Zamek błyskawiczny jako ozdoba? Czemu nie!
24 lutego 2020
Nowa kolekcja saszetek – znajdź swój model
Nowa kolekcja saszetek – znajdź swój model!
21 marca 2020

Wiosna pod przykryciem

kapelusz-kap-246m

Na niebie pojawiają się pierwsze promienie słońca, co mogłoby sugerować pożegnanie zimy i wszelkich nakryć głowy. Ale czy na pewno? Sezon wiosna -lato to czas, w którym owszem pozbywamy się ciepłych, codziennych czapek, ale sięgamy też po ich nieco ozdobniejsze i lżejsze wersję- czyli kapelusze. Niegdyś ich noszenie było tradycją na poziomie, sugerowało elegancję, estetykę i styl. Na ulicach miast można było zaobserwować zarówno piękne kobiety odziane w najmodniejsze dodatki, jak i eleganckich mężczyzn, którzy nosili je z dumą. Lata 50 były okresem, w którym noszenie kapeluszy było czymś oczywistym, co nie wzbudzało większych emocji. Dziś natomiast zostały one okrzyknięte mianem ekstrawagancji, a każdy, kto je nosi, człowiekiem z poczuciem stylu i gustu.

Dodatek, który wraca na półkikapelusz-kap-328m

Pomimo iż lata 50 już dawno za nami, nie oznacza to jednak, że noszenie kapeluszy odeszło w niepamięć. Przez wszystkie te lata, w dziedzinie mody, przewijało się wiele rodzajów zarówno damskich, jak i męskich kapeluszy. Poczynając od wykwintnej elegancji, kończąc na wersji bardziej sportowej, jak na przykład kapelusz KAP-328M. Istotną rolę co do noszenia i postrzegania kapeluszy odegrało Hollywood. To właśnie tam sięgając pamięcią, nie możemy wyobrazić sobie słynnej Casablance czy Humphreya Bogarta, bez wyżej wymienionego nakrycia. Czym byłby również Indiana Jones, który do dziś opisywany jest historią kina, gdyby go nie nosił. Obecnie, kapelusze to nie tylko wyznacznik mody, ale przez niektórych noszony jest również jako oznaka zamiłowania. Johnny Depp czy David Beckham to pierwsze osoby, przychodzące nam do głowy.

Kapelusz nie jedno ma imię

Jeśli zastanawiamy się nad zakupem stylowego nakrycia głowy, powinniśmy o tym pamiętać. Chęć wprowadzenia nowego dodatku do naszego wizerunku nie jest problemem, ale jego nieodpowiednie dobranie może oszpecić. Kapelusz to z pewnościom idealne wykończenie naszej stylizacji. Potrafi jednocześnie urozmaicić, ale też dodać outfitowi charakteru, jeśli więc rozpoczynasz przygodę z inspirowanymi angielską i francuską modą dodatkami, bądź czujny.

Klasyka czy ekstrawagancja?

Należy pamiętać, że to właśnie dodatki dobieramy do stylizacji, nie na odwrót. Jeśli decydujemy się na zwiewną, letnią sukienkę musimy postawić na taki kapelusz, który nie przytłoczy delikatnej stylizacji. Do takiej wersji outfitu dobierzmy lekki, słomkowy kapelusz KAP-215 dostępny w trzech wersjach kolorystycznych. Camel, biel lub granat to uniwersalny kolor, który z pewnością wpasujesz do ulubionej sukienki. Dodatkowej elegancji doda metalowy łańcuszek, który umiejscowiony jest na koronie kapelusza. Natomiast jeśli w stylizacji postawisz na jednolitą czerń, możesz ożywić ją na przykład kapeluszem dziecięcym KAP-246M, który dzięki zróżnicowanej kolorystyce doda Ci nieco energiczności. Połączenie kilku wzorów o idealnie współgrających ze sobą kolorach, z wykończeniem w formie opaski w klasycznym kolorze czerni. Naszym oczom nie umknie również haft w kształcie herbu o równie dopasowanych barwach. Kapelusz tworzy naprawdę spójną zarówno kolorystyczną, jak i symboliczną całość.