wyblakła czapka co robić
Wyblakła czapka z daszkiem – co robić?
15 lipca 2021
Czy szalik to dobry prezent
Czy szalik to dobry prezent?
25 lipca 2021

Na którym ramieniu nosi się torebkę?

Na którym ramieniu nosi się torebkę

Torebka jest bardzo istotnym dodatkiem do damskiej stylizacji. Jest nie tylko sposobem na pomieszczenie wszystkich niezbędnych drobiazgów, które należy ze sobą nosić, ale również sposobem na przyciągniecie wzroku lub odwrócenie uwagi od innych elementów. Poza tym rodzajów, fasonów, modeli i kolorów torebek jest ogromna ilość. Z tego względu można dopasować je do różnych okazji, stylizacji i w zależności od funkcji, które ma spełniać.

Czy noszenie torebki zależy od jej rodzaju?

Rodzaj torebki w większości przypadków determinuje sposób jej noszenia. Torebka typu kuferek jak na przykład model Torba TR-8 ma klasyczny prosty a tym samym elegancki kształt. Można go nosić w ręce lub na przedramieniu. Zdarzają się jednak modele, do których dołączany jest długi pasek, który umożliwia również przewieszenie go przez ramię. Kolejny model torebka w kształcie worka w stylu Torba TX-3 jest zarówno szykowna jak i użyteczna. Nosi się ją zazwyczaj przewieszoną przez ramię. Dzięki doborowi materiału, z którego jest wykonana może być dopełnieniem zarówno eleganckich jak i bardziej casualowych stylizacji. Shopper bag jest to torba o dużych rozmiarach, co sprawia, że jest pakowna i wytrzymała. Najczęściej nosi się je na ramię ze względu na długi pasek, ale występują również modele, które nosi się na przedramieniu.

Torebkę w typie aktówki, która jest dość płaska i usztywniona, ponieważ służy głównie do noszenia ważnych dokumentów i laptopa w pełni podkreśla business look. Tutaj do klasycznych wersji, które nosi się w dłoni dołączany jest długi pasek na ramię. To, na którym ramieniu nosi się torebkę przede wszystkim zależy od indywidualnych preferencji jak również tego, która ręka jest dominująca u danej osoby. Istnieją różne teorie dotyczące powiązania preferencji noszenia torebki a typem osobowości, jednak nie są one dowiedzione naukowo. Twierdzi się, ze osoby noszące torebkę na przedramieniu są bardziej przebojowe, a te które noszą ją zawieszone przez klatkę piersiową są bardziej zamknięte w sobie i wycofane.

Gdzie szukać idealnej torebki?

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej hurtowni odzieży i dodatków na Versoli.pl. Mnogość wzorów i kolorów pomoże urozmaicić ofertę i trafić w trendy, a także pomoże trafić w gust klientek niezależnie od tego na jakim ramieniu lubią nosić torebkę. Przy okazji zamawiania torebek damskich można również rozszerzyć asortyment, ponieważ w hurtowni dostępna jest również oferta odzieży i dodatków takich jak szaliki, czapki, chusty, maseczki na twarz, paski, co pomoże zaoszczędzić i czas, i pieniądze.