Saszetka - idealna torebka na lato dla każdego
Saszetka – idealna torebka na lato dla każdego
3 maja 2022
Jaki portfel dla mężczyzny
Jaki portfel dla mężczyzny?
14 maja 2022

Modne stylizacje z chustą na głowie

Modne stylizacje z chustą na głowie

Chusty wiązane na wiele różnych sposobów to ciekawy dodatek, który powinien wisieć w garderobie każdej eleganckiej i znającej się na modzie kobiety. Cienka chusta to akcesorium, które może dodać uroku całej stylizacji i zdecydowanie odmienić jej wyraz. Dziś podpowiemy, dlaczego warto mieć choć jedną chustę w swojej szafie oraz jak stylowo wiązać chustę na głowie.

Chusta – must have każdej modnej kobiety

Chusty, cienkie, grubsze, aksamitne, bawełniane i inne, są jednym z najbardziej popularnych dodatków dla kobiety w każdym wieku. Swój boom miały w latach 50., 60 i 70., ale jak wiemy mody wciąż zataczają koło, a chusty są bardzo na czasie także dziś. Chusty to idealny dodatek zwłaszcza dla tych pań, które lubią nosić się elegancko, podkreślać swoją klasę, styl oraz kobiecość. Chusta to zdecydowany klasyk.

W garderobie każdej kobiety znaleźć się powinno choć kilka rzeczy, które określić można mianem podstawowego must have. Zaliczyć do nich można wspomnianą już chustę, klasyczną białą koszulę, ołówkową spódnicę, dobrej jakości jeansy, żakiet oraz ponadczasową małą czarną. Z takim zestawem basicowych ubrań można wyczarować wiele ciekawych stylizacji.

Chusta wiązana na głowie

Czy chusta zawiązywana na głowie kojarzy Ci się z własną babcią oglądaną w takiej stylizacji w latach dzieciństwa? Zdecydowanie można sobie taki sposób noszenia chusty skojarzyć raczej z czymś dużo bardziej współczesnym oraz modnym.

Cienka chusta w formie kwadratu może np. posłużyć do tego, by wystylizować się w iście hollywoodzkim stylu! Na pewno każda z nas choć raz widziała pięknie ubraną Marilyn Monroe czy Audrey Hepburn, na głowach których zawiązane były właśnie chusty. Można zainspirować się ich zdjęciami z poprzedniej epoki i nawet na chwilę poczuć się jak gwiazda światowego kina. By zawiązać chustę w hollywoodzkim stylu wystarczy złożyć ją w trójkąt i założyć na głowę, a następnie pod brodą zawiązać luźno dwa jej końce. Do tego zwiewna sukienka i okulary przeciwsłoneczne i można poczuć się jak prawdziwa, amerykańska gwiazda.

A może turban wykonany z chusty? To kolejna z bardzo modnych propozycji. Można go nosić na styl arabski lub afrykański. Turban afrykański całkowicie zakrywa włosy i świetnie chroni przed słońcem – tak na plaży jak i w miejskiej dżungli. By zawiązać tak chustę związujemy włosy wysoko na głowie w kok, a następnie chustę składamy do szerokości około 10 – 15 cm i umieszczamy z tyłu głowy, tuż przy szyi, jednocześnie krzyżując jej końce pomiędzy kokiem a czołem. Następnie końce ponownie przekładamy do tyłu tak, by skrzyżować je powyżej pierwszej warstwy materiału.  Czynność powtarzamy tak długo, aż skończy się materiał bądź ukrywamy końcówki chusty w jego fałdach.

Proste, a jakże fantazyjne!