saszetka na dokumenty
Saszetki na dokumenty – dlaczego warto je mieć?
26 stycznia 2020
worek versoli ww2
Po mieście na sportowo
18 lutego 2020

Kolorowy szal na powitanie wiosny

hurtownia szalików

Wraz z kończeniem się okresu zimowego z coraz większą niecierpliwością wyczekujemy chwili, by schować w głąb szafy ciepłe puchowe kurtki, czapki i szaliki, tęsknimy za żywą zielenią, która zastąpi wszechobecną zimową biel (lub, co bardziej powszechne w ostatnich latach, zimową szarość i nijakość). A gdy zrobi się już na tyle ciepło, by założyć lżejsze okrycie, znakomitym wiosennym akcentem będzie jakiś wyraźny, kolorowy dodatek – taki jak lekki szalik.

Wiosenne szale to gotowa odpowiedź na pytanie, co założyć pod szyję w okresie przejściowym – gdy jest już za ciepło na to, by nosić wełniany szalik, ale jednak wciąż zbyt chłodno, by pozwolić sobie na lekką apaszkę. Ważne jest przy tym, by szalik wiosenny wykonany był z wysokiej jakości przewiewnych materiałów, które pozwalają skórze oddychać, powinien być także na tyle długi, by móc kilkukrotne owinąć nim szyję i zabezpieczyć ją przed często przenikliwym marcowym czy kwietniowym chłodem.

Model klasyczny

szalik-ds-1
Zwolenniczki klasycznych (ale nie nudnych!) dodatków zainteresuje z pewnością model szalika DS-1, który cechuje nieco bardziej stonowana kolorystyka bazowa – od delikatnych, pastelowych błękitów, beży i szarości po intensywniejsze żółcienie i róże. Każdy szal wykonany jest z wysokogatunkowej stuprocentowej wiskozy. Jego długość wynosi 180 cm, a szerokość 90 cm.

Do wyboru mamy siedem dominujących kolorów: beżowy, czarny, niebieski, zielony, żółty, różowy i łososiowy, będących bazą delikatnego wzoru kwiatowego w harmonijnie dobranych kolorach towarzyszących. Każdy szal ozdobiony jest biegnącymi wzdłuż po obu stronach szala pasami w kolorze dominującym. Również wzdłuż, w regularnych odstępach fakturę tkaniny urozmaicają kwadraciki delikatnej, subtelnej kratki. Końcówki szalika zakończone są krótkimi, swobodnymi nitkami.

Model boho

szalik-bx-7W kolekcji hurtowni szalików Versoli nie zabrakło również modelu nieco bardziej odważnego. Szalik BX-7 stworzony został w sześciu wariantach kolorystycznych: mocnym łososiowym, czarnym, pomarańczowym, zielonym, żółtym i niebieskim. Są to żywe, mocne, intensywne kolory bazowe, którym towarzyszą odpowiednio dobrane, równie wyraziste kolory towarzyszące. Podobnie jak w DS-1 kolory dominujące tworzą „ramę” szala w formie podłużnych pasów wzdłuż jego długości.

Cała reszta to soczysty koktajl kolorystyczny: nieregularne pasy przenikających się gdzieniegdzie kolorów, przywodzące na myśl pociągnięcia pędzla na malarskim płótnie. Fantazyjnym dopełnieniem każdego szalika są doszyte na jego brzegach kolorowe frędzle. Długość każdego szalika wynosi 180 cm, szerokość 80 cm, a tkanina, z której został wykonany, to wysokogatunkowa stuprocentowa wiskoza.

Bogaty wybór

W kolekcji Versoli znajdziemy szaliki, które zaspokoją najbardziej wymagające gusta. Niezależnie od tego, jaki preferujemy styl – kolory żywe lub stonowane, fantazyjne dodatki lub klasyczne wykończenia, czujemy się elegantką lub artystką (lub i jedną, i drugą) – znajdziemy tu szalik dla siebie. Dzięki tak barwnemu, niebanalnemu dodatkowi nasza radość z nadchodzącej wiosny będzie jeszcze większa!