Jakie nakrycie głowy do okrągłej twarzy

Idealnie dobrane nakrycie głowy może sprawić, że nawet najprostsza stylizacja będzie miała niepowtarzalny charakter. W dobrze odpowiedniego nakrycia głowy należy wziąć pod uwagę nie tylko fason i kolor, ale przede wszystkim kształt twarzy. Jest to szczególnie istotne, ponieważ prostymi trikami można odjąć lub dodać sobie kilogramów na twarzy lub uwypuklić jej części.

Od czego zacząć poszukiwania odpowiedniego nakrycia głowy?

Pierwszym krokiem, do doskonałego wyboru, powinno być ustalenie kształtu twarzy. Najlepszym sposobem, aby to zrobić jest spięcie wszystkich włosów, w tym grzywki. Następnie należy przeanalizować strefę czoła, policzków i podbródka, a także na to czy twarz jest szeroka czy pociągła i czy ma wyraźnie zaznaczoną linię szczęki. Można też obrysować w lustrze mazakiem lub szminką kształt twarzy – pomoże to ustalić jaki kształt geometryczny najbardziej przypomina kształt twarzy. Nie musi być to idealne odwzorowanie tego kształtu – bardziej chodzi o uchwycenie charakterystycznych cech. Wyróżnia się zwyczajowo pięć kształtów twarzy: koło, kwadrat, trójkąt, prostokąt i owal. Jedną z najczęściej występujących kształtów jest okrągły. Twarz okrągła zazwyczaj ma niskie czoło i zaokrąglony podbródek, a także pucołowate policzki.

Jakie nakrycie głowy będzie najlepiej pasować do owalnej twarzy?

Do owalnej, okrągłej buzi najlepiej wybierać te fasony, które wysmuklają twarz. Warto wybrać te luźno opadające beanie hat – tzw. Krasnalki, smerfetki lub czapki wywijane na czole. Warto również nosić je lekko na bakier dzięki czemu twarz będzie wyglądać szczuplej. Na owalnej twarzy będą dobrze wyglądać również w beretach lub kapeluszach z małym rondlem jak na przykład model Kapelusz KAP-258 lub Kapelusz KAP-M5.

Gdzie szukać idealnego nakrycia głowy?

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej hurtowni. Posiadamy szeroki wybór nakryć głowy zarówno dla dorosłych jaki i dla dzieci. Dostępne są one w różnych kolorach i fasonach. Naszemu wieloletniemu doświadczeniu w branży dodatków i akcesoriów do odzieży zaufały już setki zadowolonych klientów. Wybierając nasz asortyment mają Państwo gwarancję jakości i zgodności z aktualnymi trendami modowymi. Poza tym oferujemy również dodatki takie jak saszetki, szaliki, paski, torebki, chusty i wiele innych. Dzięki temu można poszerzyć asortyment własnego sklepu podczas składania jednego zamówienia i bez wysiłku. Kupując w naszej internetowej hurtowni oszczędzają Państwo nie tylko pieniądze, ale również czas potrzebny na dojazd i powrót, który byłby potrzebny w przypadku tradycyjnych zakupów.

Podobne wpisy