Jakie nakrycie głowy do futra

Futra, te naturalne oraz te ekologiczne, wciąż nie wychodzą z mody. To rodzaj wierzchniej odzieży, która kojarzona jest z elegancją oraz z luksusem. Futra wybierają panie, które chcą wyglądać dystyngowanie i niebanalnie, a także bardzo szykownie. Jakie dodatki pasować będą do futer i na jakie nakrycie głowy postawić nosząc futro?

Futro – klasa i elegancja

Futra to jedne z najbardziej szykownych okryć wierzchnich. Nie pasują one każdemu, ale zdecydowanie pasują osobom, które lubią nosić się z klasą i stawiają na luksus. W zależności od tego co wolimy, wybrać możemy futro naturalne lub sztuczne, czyli ekologiczne.

Dlaczego lubimy futra? To okrycia, które towarzyszą nam od wieków. Rodzaj futra w przeszłości wskazywał na to jaki jest nasz status i nasze urodzenie. Jeśli w czasach średniowiecza ktoś nosił futro z gronostajów czy z kun, świadczyło to o tym, iż jest wysoko urodzony i majętny. Tego rodzaju futra były w zasięgu ręki władców oraz duchownych, dziś zaś może je sobie kupić każdy, kto dysponuje danymi środkami pieniężnymi. Bez wątpienia po dziś dzień futra stanowią obiekt pożądania, ponieważ są dla nas synonimem wysokiej jakości i kunsztu.

Ale futro to także ciepłe okrycie wierzchnie i nie warto zapominać o jego praktycznym charakterze. Futra, zwłaszcza te naturalne, są ciepłe i jak żadna inna odzież bardzo skutecznie chronią przez zimnem czy przed wiatrem. Ciekawostką jest też fakt, iż naturalne futra mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie, poprzez wykazywanie jonizacji ujemnej.

Jakie nakrycie głowy założyć do futra?

Futro komponuje się świetnie z dodatkami w formie nakryć głowy, odpowiednio dobranego obuwia czy też torebek. Futro to elegancka odzież, a więc bez dwóch zdań wymaga eleganckiej oprawy w postaci szykownych dodatków. Jeśli więc szukasz odpowiedniego nakrycia głowy do futra, postaw na to co szykowne – może to być więc beret, elegancka czapka lub kapelusz.

Jeśli za oknem mróz i wiatr, warto założyć ciepłe futro oraz ciepłą futrzaną czapkę. Taki zestaw pasuje nawet na co dzień – świetnie odnajdą się z nim panie kochające szyk i klasykę. Stawiając na futrzaną czapkę warto dobrać ją do futra kolorystycznie – najlepsza będzie czapka w identycznym kolorze co futro. To ciepłe i eleganckie nakrycie głowy, które świetnie sprawdzi się także do płaszcza czy casualowej kurtki.

Jeśli jednak wolimy kapelusze, to do futra najlepiej pasował będzie elegancki kapelusz z filcu z dużym rondem. Czarny kapelusz plus czarne futro i czarne kozaki muszkieterki – to świetny pomysł na klasyczną i elegancką stylizację, która pasowała będzie na wiele okazji.

Podobne wpisy