Jaki szalik do czarnej kurtki

Czerń pasuje do wszystkiego – ale czy wszystko pasuje do czerni? To wyjątkowy kolor, który w stylizacji sprawdzi się zarówno jako dominujący, jak i dodatkowy. W tym drugim przypadku nie do przecenienia jest jego zdolność podkreślania kolorów pierwszego planu, które przełamane czarnymi dodatkami wydają się bardziej intensywne. Ponadczasowa, elegancka czerń wybierana jest często także jako kolor okrycia wierzchniego – i wówczas to do niej musimy dopasować kolory pozostałych elementów stroju. W sezonie jesienno-zimowym najbardziej widocznym dodatkiem jest szalik – tylko jaki szalik do czarnej kurtki sprawi, że będziemy wyglądać naprawdę świetnie?

Niezależnie od materiału szalika (wełny, bawełny jedwabiu – w zależności od pory roku) tym, co najważniejsze w jego doborze, jest jego kolor. Zwróćmy uwagę nie tylko na to, w jakim kolorze najlepiej się czujemy, ale także na to, jaki efekt chcemy osiągnąć.

Czarno-czarni

Oczywiście dla fanów absolutnej czerni odpowiedź na pytanie „jaki szalik do czarnej kurtki?” jest tylko jedna – czarny. I nie ma innej opcji: jak elegancja, to elegancja. I jeśli rzeczywiście dobrze się czujemy i dobrze wyglądamy w ulubionym kolorze bohaterów „Matriksa”, to wszystko OK – strój ma w końcu wyrażać naszą osobowość. Od czasu do czasu może jednak warto rozważyć drobne ustępstwa na rzecz innych kolorów, które wprowadzą do naszej stylizacji drobne urozmaicenie – choćby odcieni szarości?

Kraina kontrastów

Jeśli lubimy kontrasty, możemy postawić na klasyczne zestawienie czerni i bieli. Biały szalik, zwłaszcza w połączeniu z innymi białymi dodatkami, podkreśli czerń, a jednocześnie ją ożywi. Taka kompozycja będzie zwłaszcza dobrze wyglądać na osobach obdarzonych „zimową” urodą: czarnowłosych i o jasnej karnacji. Jeśli nie czujemy się dobrze w bieli, możemy postawić na inne jasne kolory: beże, kremy, żółcienie czy delikatne róże. Albo wspomniana wyżej szarość – i nie obawiajmy się przy tym, że czarna kurtka połączona z szarym szalikiem będzie sprawiać przygnębiające wrażenie. Ten kolor ma wiele odcieni i nie musimy przecież decydować się na ten najciemniejszy. Jasnoszary szalik rozjaśni czarną kurtkę równie dobrze, jak inne jasne kolory.

Ogień i złoto

Jaki kolor do czarnej kurtki, jeśli chcemy ją ożywić? W takim przypadku warto postawić na intensywne, głębokie kolory jesieni: czerwień, złoto, pomarańcz, bordo, miedź i brąz. Znakomicie będą się prezentować zwłaszcza na rudowłosych i szatynkach. Zwróćmy przy tym uwagę na odcień koloru szalika, zwłaszcza czerwieni – w zbyt intensywnej, rażącej czerwieni mało kto wygląda dobrze.

Zobacz również:

Niebieski, fiolet, zieleń

Te kolory, zwłaszcza ich ciemniejsze odcienie, mogą być idealne dla osób, które zastanawiają się, jaki szalik do czarnej kurtki nie będzie zbyt krzykliwy, a jednocześnie nie chcą, by ich stylizacja nie była zbyt ciemna. Butelkowa zieleń, kobaltowy błękit czy śliwkowy fiolet znakomicie nadają się do osiągnięcia tego efektu.

A jeśli nie możemy się zdecydować na jeden kolor, pamiętajmy, że możemy wybrać szalik wielokolorowy – melanż, w kratkę lub w paski. W takim przypadku nie są zalecane zbyt duże kontrasty między kolorami. Najlepiej sprawdzi się wzór, w którym kolory zestawione są odcieniami w taki sposób, by jeden kolor niepostrzeżenie przechodził w drugi.

Podobne wpisy