Jaka czapka do srebrnej kurtki

Metalizujące kolory to top tego sezonu. Wśród nich prym wiodą kurtki w kolorze złotym oraz srebrnym, które to są zdecydowanie jednymi z najmodniejszych okryć wierzchnich w sezonie 2022. Z czym najlepiej będzie prezentowała się srebrna kurtka i jakie dodatki do niej dobrać?

Dodatki i akcesoria do srebrnej kurtki

Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią stonowane i bardzo neutralne barwy jak i zdecydowanie bardziej śmiałe osoby, które lubią rzucać się w oczy. Srebrne kurtki to wybór, który przypadnie do gustu tej drugiej grupie osób. Połyskujące srebro to zerwanie z nudą oraz z szarością jaka ogarnia nas w sezonie jesienno – zimowym.

Po srebrne okrycia wierzchnie sięgają panie w różnym wieku. W krótkiej srebrnej, pikowanej kurtce do bioder będzie świetnie prezentowała się młoda dziewczyna lubiąca sportowy styl. Z kolei dłuższy, srebrny płaszczyk może być świetnym uzupełnieniem garderoby kobiety 40+, która lubi czasem postawić na niebanalne rozwiązania.

Sama srebrna kurtka jest już bardzo wyrazista, dlatego dodatki do niej warto przemyśleć tak, by cała stylizacja była spójna oraz nieprzesadzona. Dodatkami, o których mowa to odpowiedni szalik, czapka, buty oraz torebka.

Srebrną kurtkę możemy zestawić z akcesoriami na zasadzie podobieństwa i uzupełniania się barw. W tym przypadku pasować do niej będą równie neutralne kolory dodatków, a więc czarne lub białe. Kto jednak woli większe szaleństwo i wyrazistość, może srebrną kurtkę zestawić z dodatkami na zasadzie kontrastów. Tak więc tego typu kurtka może być uzupełniona czymś w kolorze czerwieni, bordo, granatu czy butelkowej zieleni.

Hitem tego roku są srebrne kurtki zestawione ze srebrnymi lub czarnymi śniegowcami. Taki zestaw prezentuje się lekko „kosmicznie” i jest idealny na zwiedzanie górskich kurortów oraz tworzenie zimowych stylizacji i inspirowanie nimi innych osób np. na Instagramie.

Czapka do srebrnej kurtki

Czapka to nieodzowny element jesienno – zimowych stylizacji. Poza tym, że ma być praktyczna i ciepła, to zdecydowanie musi być jeszcze modna oraz pasować do reszty stylizacji. Jaką czapkę wybrać do kurtki w srebrnym kolorze? Jak już wspomniano, możemy to zrobić na zasadzie kolorystycznych podobieństw lub kontrastu. Do kurtki w srebrnym kolorze pasowała więc będzie np. czarna lub biała czapka, ale i coś odważniejszego jak czapka w odcieniu bordo lub czerwonym. To co dobierzemy powinno opierać się o nas indywidualny gust i być zgrane z naszym sposobem bycia. Srebrne, pikowane kurtki mają najczęściej sportowy charakter, tak więc czapki jakie do nich nosimy mogą być fantazyjne – sprawdzą się tutaj chociażby urocze czapki z pomponikami.

Podobne wpisy