jak czapka do okrągłej twarzy
Jaka czapka do trójkątnej twarzy?
21 listopada 2020
Jak zawiązać pasek do sukienki
Jak zawiązać pasek do sukienki?
10 grudnia 2020

Jaka czapka do okrągłej twarzy?

Samo pójście do sklepu i wybranie czapki jaka nam się podoba to za mało. Trzeba do wyboru odpowiedniej czapki podejść bardziej profesjonalnie, a mianowicie dobrać ją stosownie do swojego kształtu twarzy. Tylko taki odpowiedni dobór pozwoli nam ukryć drobne niedoskonałości urody, a wydobyć na wierzch nasze atuty. Zastanówmy się więc, jaka czapka, fryzura i inne nakrycie głowy będzie odpowiednia dla twarzy okrągłej.

Jak określić swój kształt twarzy?

Najprościej będzie stanąć przed lustrem i zaczesać włosy gładko do tyłu (wraz z grzywką), by całkiem odsłonić swoją buzię. Następnie trzeba przyjrzeć się linii swojego czoła, policzków i podbródka i spróbować wpisać je w jedną z figur- koło, owal, trójkąt lub kwadrat/ prostokąt. Jeśli nie widzimy tego wyraźnie można zrobić sobie selfie i w edytorze obrazów obrysować swoją twarz- jaki kształt przypomina ci ten obrys?

Twarz w kształcie koła – czym się cechuje?

Panie o okrągłych twarzach mają najczęściej dość duże oczy, duże usta oraz dość pełne policzki. Długość oraz szerokość twarzy okrągłej są niemal takie same, a na pewno bardzo do siebie zbliżone. Wiele osób twierdzi, że osoby z twarzami okrągłymi mają niezwykle dziecięce twarze, co sprawia, że trudno po nich czasem dostrzec upływ czasu. I czapki i fryzury dobrane stosownie do twarzy okrągłej mają za zadanie optycznie ją wydłużyć. Twarz okrągła będzie dobrze wyglądała we fryzurach krótkich i asymetrycznych, we fryzurach średniej długości zachodzących na policzki, a także we fryzurach długich, kręconych lub lekko pofalowanych.

Jakie są osoby o okrągłych twarzach? Da się to określić? Uważa się, iż kształt twarzy dość sporo mówi o człowieku. Osoby z okrągłymi twarzami są uważane za prostolinijne i bardzo pogodne. Osoby takie są także często pewne siebie dojrzałe. Łatwo przychodzi im nawiązywanie nowych znajomości, a także podejmowanie decyzji- nawet tych trudnych. Osoby o okrągłych twarzach są uprzejme i lubią pomagać innym.

Jaka czapka będzie pasowała do okrągłej twarzy?

Czapka pasująca do okrągłej twarzy musi ją optycznie wydłużyć i wysmuklić jej rysy. Najwłaściwszymi czapkami będą w tym przypadku czapki asymetryczne oraz zakładanie ich niejako „na bakier”- na bok. Można tak nosić i czapki, a jeszcze fajniej wygląda to w przypadku beretów. Bardzo dobrym wyborem czapki dla okrągłej twarzy są czapki typu smerfetka- luźne czapki z nadmiarem z tyłu- czapki takiej nie powinno się naciągać zbyt ciasno na czoło, lepiej założyć ją jak najbliżej czubka głowy i nosić w taki trochę nonszalancki sposób. Zbyt mocno przylegająca do głowy czapka sprawia, że twarz jeszcze bardziej się poszerza i uwydatniają się jej ewentualne mankamenty. Okrągła twarz będzie także świetnie wyglądała w kapeluszach z niewielkim rondem – może to być np. kapelusz typu jackson czy popularny kapelusz fedora, a nawet model kowbojski. Takie modele kapeluszy zdecydowanie wyszczuplą twarz, a dodatkowo stanowią bardzo ciekawy element stylizacji.  Model czapki posiadający podłużne nausznik świetnie wydłuży optycznie policzki i sprawi, że twarz będzie znacznie bardziej pociągła wizualnie.