Samo pójście do sklepu i wybranie czapki jaka nam się podoba to za mało. Trzeba do wyboru odpowiedniej czapki podejść bardziej profesjonalnie, a mianowicie dobrać ją stosownie do swojego kształtu twarzy. Tylko taki odpowiedni dobór pozwoli nam ukryć drobne niedoskonałości urody, a wydobyć na wierzch nasze atuty. Zastanówmy się więc, jaka czapka, fryzura i inne nakrycie głowy będzie odpowiednia dla twarzy okrągłej.

Jak określić swój kształt twarzy?

Najprościej będzie stanąć przed lustrem i zaczesać włosy gładko do tyłu (wraz z grzywką), by całkiem odsłonić swoją buzię. Następnie trzeba przyjrzeć się linii swojego czoła, policzków i podbródka i spróbować wpisać je w jedną z figur- koło, owal, trójkąt lub kwadrat/ prostokąt. Jeśli nie widzimy tego wyraźnie można zrobić sobie selfie i w edytorze obrazów obrysować swoją twarz- jaki kształt przypomina ci ten obrys?

Twarz w kształcie koła – czym się cechuje?

Panie o okrągłych twarzach mają najczęściej dość duże oczy, duże usta oraz dość pełne policzki. Długość oraz szerokość twarzy okrągłej są niemal takie same, a na pewno bardzo do siebie zbliżone. Wiele osób twierdzi, że osoby z twarzami okrągłymi mają niezwykle dziecięce twarze, co sprawia, że trudno po nich czasem dostrzec upływ czasu. I czapki i fryzury dobrane stosownie do twarzy okrągłej mają za zadanie optycznie ją wydłużyć. Twarz okrągła będzie dobrze wyglądała we fryzurach krótkich i asymetrycznych, we fryzurach średniej długości zachodzących na policzki, a także we fryzurach długich, kręconych lub lekko pofalowanych.

Jakie są osoby o okrągłych twarzach? Da się to określić? Uważa się, iż kształt twarzy dość sporo mówi o człowieku. Osoby z okrągłymi twarzami są uważane za prostolinijne i bardzo pogodne. Osoby takie są także często pewne siebie dojrzałe. Łatwo przychodzi im nawiązywanie nowych znajomości, a także podejmowanie decyzji- nawet tych trudnych. Osoby o okrągłych twarzach są uprzejme i lubią pomagać innym.

Jaka czapka będzie pasowała do okrągłej twarzy?

Czapka pasująca do okrągłej twarzy musi ją optycznie wydłużyć i wysmuklić jej rysy. Najwłaściwszymi czapkami będą w tym przypadku czapki asymetryczne oraz zakładanie ich niejako „na bakier”- na bok. Można tak nosić i czapki, a jeszcze fajniej wygląda to w przypadku beretów. Bardzo dobrym wyborem czapki dla okrągłej twarzy są czapki typu smerfetka- luźne czapki z nadmiarem z tyłu- czapki takiej nie powinno się naciągać zbyt ciasno na czoło, lepiej założyć ją jak najbliżej czubka głowy i nosić w taki trochę nonszalancki sposób. Zbyt mocno przylegająca do głowy czapka sprawia, że twarz jeszcze bardziej się poszerza i uwydatniają się jej ewentualne mankamenty. Okrągła twarz będzie także świetnie wyglądała w kapeluszach z niewielkim rondem – może to być np. kapelusz typu jackson czy popularny kapelusz fedora, a nawet model kowbojski. Takie modele kapeluszy zdecydowanie wyszczuplą twarz, a dodatkowo stanowią bardzo ciekawy element stylizacji.  Model czapki posiadający podłużne nausznik świetnie wydłuży optycznie policzki i sprawi, że twarz będzie znacznie bardziej pociągła wizualnie.

Podobne wpisy