Kominy damskie producent
Kominy damskie producent
14 maja 2022
Jak nosić damskie kapelusze
Jak nosić damskie kapelusze? Praktyczne porady
13 czerwca 2022

Jaką chustę nosić na szyi, by wyglądać modnie i stylowo?

Jaką chustę nosić na szyi

Akcesoria mają znaczenie – nie trzeba do tego przekonywać żadnej kobiety, która choć trochę „czuje” modę. Do łask powróciły obecnie chusty i apaszki, które można wiązać na szyi na wiele różnych sposobów. Ale nie tylko na szyi – modna apaszka świetnie wygląda także przywiązana do torebki, wpleciona we włosy lub noszona na nadgarstku. Jakie chusty są modne w sezonie letnim 2022 i jak je nosić?

Cienka chusta na szyję i nie tylko

Cienkie, kwadratowe chusty wiązane na szyi nazywamy zwyczajowo apaszkami. Były one niezwykle modne na początku lat 2000, a dziś znów wróciły do łask i są jednymi z modniejszych dodatków, świetnie ożywiającymi niejedną stylizację.

Co ciekawe, cienkie chustki w formie apaszek swoją historię rozpoczynają w XIX – wiecznej Francji, gdzie początkowo ozdabiały szyje klasy robotniczej. Dziś apaszki to dodatek ceniony przez eleganckie kobiety, które lubią dodać swojej stylizacji ciekawego, stylowego charakteru. Najczęściej są one ozdabiane wzorami kwiatowymi i wykonane z takich materiałów jak atłas, jedwab, szyfon, tiul, w tańszych wersjach z poliestru i bawełny. Dodatkowo współczesne apaszki to cała gama pięknego wzornictwa – od wspomnianych już motywów kwiatowych, przez wzory geometryczne, wielobarwne, po bardziej jednolite, stonowane wersje.

Poza apaszką możemy się także spotkać z określeniem „gawroszki”. To rodzaj niewielkiej apaszki, którą nosi się pod szyją. Jej nazwa nawiązuje do imienia jednej z głównej postaci „Nędzników”, mianowicie Gavroche. Wspomniany bohater był symbolem rewolucji francuskiej, ucieleśnieniem ludu pracującego i francuskich ulic. Jeśli podoba nam się styl paryżanek, możemy zawiązać sobie na szyi taką właśnie gawroszkę, a stylizację uzupełnić figlarnym beretem lub kaszkietem we francuskim stylu. Takie dodatki świetnie prezentować się będą do klasycznej małej czarnej jak i do szerokich spodni, białej koszuli i żakietu.

Jakie apaszki są obecnie modne?

To, co jest motywem przewodnim kobiecej mody 2022, to duże printy, zwłaszcza te roślinne. Tak samo jest także w przypadku chust i apaszek – apaszki w kwiaty to zawsze dobry sposób na urozmaicenie stylizacji i dodanie sobie kobiecego wdzięku. Obecnie modne jest także wszystko to, co podkreśla naszą osobowość i indywidualny styl. Warto więc szukać takich chust, które pasować będą do naszego charakteru – duże grochy, wzory geometryczne czy inne ciekawe printy – to wszystko można obecnie dostać w szerokiej gamie produktów Versoli.