jak zmierzyć rozmiar kapelusza

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak perfekcyjnie dopasować kapelusz do swojej głowy, nie wyglądając przy tym jak ktoś, kto pożyczył go na szybko od stryjka z Teksasu albo, co gorsza, wyglądając jak dziecko w kapeluszu swojego taty? Zmierzenie rozmiaru kapelusza może wydawać się czynnością równie skomplikowaną jak składanie origami z instrukcją napisaną po starożytnej sumeryjsku, ale nie obawiajcie się! Oto Wasz przewodnik, jak to zrobić szybko, łatwo i przede wszystkim – stylowo.

Znajdź swojego sprzymierzeńca – taśmę mierniczą

Pierwszym krokiem w naszej przygodzie jest wyposażenie się w odpowiedniego sprzymierzeńca – elastyczną taśmę mierniczą. Dlaczego elastyczną? Ponieważ tylko ona dostosuje się idealnie do kształtu Waszej głowy, nie zważając na jej indywidualne kontury.

Co jeśli taśmy nie ma?

A co jeśli w Waszym domowym arsenale brak elastycznej taśmy mierniczej? Użyjcie sznurka lub nawet ładnego paska z koralików (czemu nie?), a następnie przymierzcie go do linijki. Moda lubi improwizacje, prawda?

mierzenie kapelusza

Punkt strategiczny – gdzie mierzyć?

Teraz, gdy już mamy naszego sprzymierzeńca, czas na zlokalizowanie punktu strategicznego. Owińcie taśmę tuż nad uszami i około 1 cm nad brwiami. Wyobraźcie sobie, że tworzycie koronę z taśmy mierniczej – królestwo idealnie dopasowanego kapelusza czeka na swojego władcę!

Dokładność ponad wszystko

Podczas mierzenia pamiętajcie o utrzymaniu taśmy na równym poziomie wokół głowy – żadnych zjazdów i pochyłości. Myślcie o tym jak o próbie utrzymania równowagi na wybiegu mody, na którym każdy patrzy właśnie na Ciebie.

A teraz liczby

Spisz wymiar w centymetrach (tak, w modzie system metryczny rządzi). Może się okazać, że Wasz rozmiar waha się między standardowymi rozmiarami kapeluszy. W takim przypadku zawsze wybierajcie większy rozmiar. Pamiętajcie, lepiej mieć trochę więcej przestrzeni niż czuć się jak w średniowiecznym hełmie gotowym do oblężenia. Tego idealnego możecie szukać chociażby w hurtowni apaszek.

Tabela rozmiarów – Wasza mapa do skarbu

Każdy poszukiwacz modowych skarbów potrzebuje mapy, a w naszym przypadku jest nią tabela rozmiarów kapeluszy. Oto przykładowa:

  • XS: 53-54 cm
  • S: 55-56 cm
  • M: 57-58 cm
  • L: 59-60 cm
  • XL: 61-62 cm
  • XXL: 63-64 cm

Uzbrojeni w tę wiedzę, jesteście już prawie gotowi, aby podbić świat kapeluszy.

Dostosowanie do stylu – ostatni szlif

Pamiętajcie, że idealny rozmiar kapelusza to nie tylko kwestia komfortu, ale też stylu. Kapelusz powinien komplementować Waszą sylwetkę, nie dominować nad nią. Wysoki i szczupły? Może zdecydujcie się na coś z szerszym rondem. Krótsza postura? Wybierzcie coś z mniejszym rondem, aby nie zostać przez niego „połkniętym”. A jeśli szukasz idealnego dodatku, warto rozejrzeć się za torebką damską – w końcu dodatki powinny do siebie pasować!

O tym pamiętaj

Zmierzenie rozmiaru kapelusza może wydawać się zadaniem godnym modowego detektywa, ale mając odpowiednie narzędzia, trochę wiedzy i szczyptę dobrego humoru, stanie się to przyjemnością. Pamiętajcie, moda to zabawa, eksploracja i ciągłe odkrywanie siebie. Nie bójcie się eksperymentować!

Podobne wpisy