Jak zawiązać szalik męski

Modny i elegancki mężczyzna powinien znać kilka sposobów wiązania szalika. To bardzo ważny element garderoby, a idealnie zawiązany i dobrany do stylizacji nadaje mężczyźnie dużo klasy. Nieraz wydaje się panom, że zawiązanie szalika to drobiazg i że każdy to potrafi- by jednak wyglądało to tak, jak należy trzeba się tego nauczyć i poznać sposoby zawiązywania. Poniżej garść inspiracji.

Zrób zakupy w hurtowni szalików Versoli.pl!

Wybierz wiązanie szalika męskiego, które najlepiej Ci pasuje

Sposobów na wiązanie męskiego szalika jest oczywiście multum, ważne, by wiązać go zgodnie z własnym stylem oraz w sposób dobrany do całości stylizacji.

Na początek może patent na nonszalanckie noszenie szalika wokół szyi. By luźno zawiązać szalik wokoło szyi należy go dość szczelnie wokoło niej opleść, a następnie dwa końce szalika puścić luźno z przodu i gotowe. Takie wiązanie wyraża sportowy charakter mężczyzny, który je nosi i idealnie pasuje np. do pikowanych kurtek.

A może więcej szyku? Szyk i elegancja to wiązanie szalika w tzw. węzeł paryski (The City slicker). Węzeł paryski pasuje najlepiej do koszuli lub do marynarki i jest idealny do casualowych jak i eleganckich outfitów. Wystarczy złożyć szalik na pół i jego dwa luźne końce przeciągnąć przez powstałą pętelkę.  Można regulować stopień zaciśnięcia szalika.

Bardzo eleganckim, a wręcz wytwornym sposobem wiązania szalika jest tzw. „koneser”, który przypomina niemal do złudzenia wiązanie krawata. Szalikiem jaki sprawdzi się do tego wiązania jest szalik cienki oraz dość długi, najlepiej gładki, bez przesadnych wzorów.

A może deko nonszalancji i światowego stylu? Takie noszenie szalika nazywa się z języka angielskiego The Jet Setter i polega na zarzuceniu jednego końca szalika na plecy. Taki sposób noszenia szalika męskiego sprawdzi się zarówno w przypadku szalików lekkich- wiosennych, jak i dość grubych- zimowych. Noszenie szalika w ten sposób jest wyrazem nonszalanckiego luzu i świetnie pasuje do niejednej casualowej stylizacji.

A może noszenie szalika, by ten udawał komin? Z angielskiego to „weekender”, czyli weekendowo- na luzie i na niemal każde wyjście- do kina, do sklepu, na koncert, itp. By zawiązać szalik w ten sposób trzeba go oplatać wokół szyi do czasu, gdy skończy nam się jego długość. Taki sposób noszenia szalika jest nie tylko bardzo modny, ale i skutecznie chroni szyję przed zimnem.

Jakie męskie szaliki są teraz najmodniejsze?

Warto wybierać takie szaliki, jakie najlepiej oddają charakter osoby, która będzie je nosić. Szalik trzeba skomponować zgodnie z własnym stylem. Panom, którzy są w ciągłym biegu, lubią ubierać się na luzie i na sportowo, polecamy szczególnie kominy, które nie wymagają wiązania. Eleganckim mężczyznom, który w okresie jesienno- zimowym lubią chodzić w wełnianych płaszczach, polecamy klasyczne szaliki- najczęściej gładkie, o stonowanej kolorystyce, ewentualnie w ciekawą kratę, która zawsze dodaje szyku.  Dobrze dobrany szalik potrafi „stworzyć” całą stylizację. Sezon 2020 nie przynosi wiele zmian w szalikowej modzie męskiej- wciąż dominuje klasyka, czyli kolory szarości, brązów i granatów, szaliki z frędzlami i bez, jednolite i w bogate wzory- co kto lubi, dla każdego coś modnego.

Podobne wpisy