Gdzie kupić tanie portfele w hurcie
Gdzie kupić tanie portfele w hurcie
5 października 2020
Jakie portfele najczęściej wybierają kobiety
Jakie portfele najczęściej wybierają kobiety?
16 października 2020

Jak zawiązać bandanę na szyi?

Jak zawiązać bandanę na szyi

Bandany i bandanki to chustki, które nieprzerwanie są modne, choć ostatnimi czasy na pewno przeżywają renesans swojej popularności. Bandamy to trójkątne lub kwadratowe chustki, najczęściej bawełniane, zdobione etnicznymi lub orientalnymi wzorami. Często na bandanach znajdziemy także tzw. wzór presley, czyli wzór turecki. Bandany stały się popularne w latach 90. XX wieku i są lubiane aż po dziś dzień. Z ich pomocą stworzyć można prawdziwie kultowe stylizacje- od klasycznych aż po te naprawdę rockowe i z pazurem. Najpopularniejszym sposobem jest noszenie bandam na szyi, ale nie jest to sposób jedyny. Równie dobrze wyglądają także na głowie, na włosach, a nawet przywiązane do torebki.

Sposoby na wiązanie bandany wokół szyi

Zależnie od tego, jak lubimy nosić bandanki, możemy je różnie wiązać i ozdabiać nimi casualowe stylizacje.

Jednym ze sposobów wiązania bandany wokoło szyi jest zawiązanie jej bez widocznego supełka. Żeby to zrobić trzeba owinąć sobie chustką szyję, a na koniec ukryć wiązanie z tyłu, pod materiałem. Świetnie prezentować będzie się takie wiązanie razem z białą lub denimową koszulą- idealny zestaw np. na kawę z koleżanką.

Do tego typu wiązania najlepiej wykorzystać model, który wykonany jest z miękkiego materiału oraz posiada średnie rozmiary. Dzięki temu wiązanie będzie wyglądało bardzo efektownie.

Bandanę możemy także zawiązać luźno wokoło szyi wraz z widocznym węzełkiem. By to zrobić zwijamy ją w rulonik, zakładamy ją sobie na szyję i zawiązujemy z boku szyi lub pośrodku. Takie wiązanie także będzie pasowało do koszuli lub do swetra i stworzy idealną stylizację na każdy chłodniejszy dzień- np. w biurze lub podczas codziennych sprawunków.

Jeszcze inny sposób na wiązanie bandany na szyi to zawiązanie jej na szyi w kształcie trójkąta- to chyba najprostsza do wykonania opcja. Bandankę składamy tak by utworzyła trójkąt i zawiązujemy ją na szyi. Fajnie prezentuje się w rockowych zestawach ze skórzaną ramoneską. To świetny sposób na stylizację z pazurem, choć fajnie wyglądać będzie także na co dzień u osoby z mocnym charakterem.

Nie tylko na szyi

Pamiętać trzeba, iż stylizacji z użyciem bandany jest całe mnóstwo, a wiązać ją można nie tylko wokół szyi, ale także na głowie, na włosach, na nadgarstku, przy spodniach oraz do torebki.

Bandana zawiązana wokół paska przy torebce nada nowego charakteru nawet najbardziej znoszonemu modelowi ulubionej torby. Bandanę można zawiązać zarówno do klasycznej, eleganckiej torebki, której nadamy nutę luzu lub do torebki podkreślającej ulubiony styl boho.

Bandanę można także z powodzeniem nosić na głowie- jako opaskę lub jako wiązanie kucyka czy warkocza. Tak noszona bandana sprawdzi się podczas robienia domowych porządków- świetnie trzyma włosy, ale i na koncercie. Bandany we włosach nadają bardzo dziewczęcego charakteru kobietom je noszącym właśnie w ten sposób. Bandana może latem chronić przez zbyt mocnym słońcem.

 może bandana zamiast bransoletki? Można ją sobie zawiązać wokół nadgarstka- to także świetny sposób na rockową stylizację, idealną na koncert lub na wyjście z przyjaciółmi do klubu.