Przezroczyste torby na plażę
Przezroczyste torby na plażę
13 kwietnia 2022
Nerka dla dziewczynki
Nerka dla dziewczynki, czyli wygodna torebka na dziecięce drobiazgi
27 kwietnia 2022

Jak zawiązać bandanę na nadgarstku?

Jak zawiązać bandanę na nadgarstku

Bandana to rodzaj chusty, który stał się może trochę zapomniany. A szkoda, bo dzięki temu niepozornemu dodatkowi można tworzyć ciekawe stylizacje o lekko zadziornym charakterze. Bandanę nosić można na kilka różnych sposób, a jednym z nich jest wiązanie jej sobie na nadgarstku. Jak to zrobić i gdzie się sprawdzi taka stylizacja?

Czym jest bandana i dlaczego jest tak popularna?

Bandana to nic innego jak trójkątna lub kwadratowe chusta, która charakteryzuje się etnicznymi lub orientalnymi wzorami. Jej nazwa bierze się z języka hindi, w którym słowo to znaczy „wiązać” lub „łączyć”. Jest to dodatek, który od razu kojarzy się z kowbojami, piratami, rolnikami, gospodyniami domowymi, ale i z motocyklistami czy fanami rockowych koncertów. Popularność bandany zdobyły w latach 90. XX wieku, a dziś przezywają swój renesans. To niewielki element, który może całkowicie odmienić cały look. Dzięki bandanie i odpowiedniemu jej wiązaniu w bardzo prosty sposób można dodać swojemu outfitowi miejskiego, lekko zadziornego i rockowego charakteru.

Bez wątpienia jest to dodatek bardzo wielofunkcyjny, jednak nie nijaki ani bezkształtny, a wręcz przeciwnie. Główną zaletą bandany jest jej uniwersalność. Można tworzyć z niej rozmaite formy, a potem łatwo wrócić do pierwotnego kształtu. Bandanę można nosić na wiele różnych sposobów – można ją wiązać na nadgarstku, na szyi, na głowie, można ją również przywiązać do torebki i tym samym dodać jej nico charakteru. Dobrym sposobem jest także zawiązanie jej do jeansów.  Bandana to niewielka chusta, która nadaje się idealnie do spersonalizowania swojego wyglądu.

Bandana na nadgarstku

Bandana przewiązana na nadgarstku kojarzy się najczęściej ze stylówkami na koncert rockowy lub ze sportowcami, którzy czynnie uprawiają tenis lub jazdę na rowerze. Warto wiedzieć, iż dawniej wiązanie jej na ręce miało swoje znaczenie. Otóż bandana przewiązywana na ręku miała chronić przed żywiołami, zwłaszcza tych, którzy żyli i pracowali na otwartym morzu.

By zawiązać sobie bandamkę na ręku wystarczy ją jedynie zrolować, a następnie złożyć i opleść nią swój nadgarstek. Końcówki bandanki związujemy w supeł i gotowe – takie proste, a całkowicie zmienia look. Nawet najprostsza stylizacja odmieni całkowicie swój charakter dzięki takiemu prostemu wiązaniu kawałka chustki. To świetna alternatywa dla bransoletek lub ich uzupełnienie.

Bandany to dodatek, który dobrze komponuje się z jeansami, t-shirtami, koronkami i sztruksem. Bandanki można też nosić do marynarek, ramonesek, sportowych butów, trampek, a nawet do letnich sukienek.