jak wybrac portfel damski
Jak wybrać portfel damski?
30 kwietnia 2020
jak nosić nerki męskie
Nerka męska- jak nosić?
15 maja 2020

Jak zawiązać bandamkę?

jak wiązać bandamkę

Bandamki wróciły do łask, po części za sprawą obecnych okoliczności związanych z obecnością koronawirusa. Nie każdy z nas lubi i chce nosić bawełnianą maseczkę, bandamka tak samo dobrze może zakryć i usta, i nos, a przy tym jest dużo bardziej stylowa. Ale bandamkę można nosić nie tylko w celu przysłonięcia twarzy oczywiście – sposobów jest wiele – podpowiemy kilka.

Bandamka to dodatek, który świetnie sprawdzi się zarówno jako ochrona twarzy, ale świetnie wygląda także zawiązana na szyi, na nadgarstku, na głowie lub na włosach zastępując gumkę do włosów. W sklepach znajdziemy bandamki, które mają najczęściej formę kwadratowej chusty i dostępne są w tysiącach wzorów i kolorów – dla każdego coś się znajdzie. Prawidłowo kojarzy się ona (bandamka) z różnymi subkulturami czy też trendami muzycznymi – często widywaliśmy je (zwłaszcza w poprzednich dekadach) u wykonawców rockowych i hip- hopowych. Dziś są stylowym dodatkiem, dzięki któremu stworzyć można elegancką lub całkiem przeciwnie – zadziorną stylizację. Wszystko zależy od tego jaką bandamę wybierzemy i jak i gdzie ją zawiążemy.

Zastanawiasz się jak zawiązać bandamkę? Hurtownia bandamek Versoli.pl służy radą.

Sposoby na wiązanie bandamki

Pierwszym ze sposobów na wiązanie bandamki jest zawiązanie jej wokoło szyi – to propozycja dla pań, które chcą zawiązać tę chustę w bardziej elegancki sposób. By zawiązać tak bandamkę wystarczy owinąć ją wokoło szyi, a miejsce wiązania ukryć sprytnie pod materiałem, by było niewidoczne.

Inna propozycja to noszenie bandamki zawiązanej wokoło szyi, ale w formie trójkąta. By tak ją zawiązać, należy ją wcześnie złożyć na pół – w trójkąt. Taki sposób wiązania bandamki świetnie pasuje do skórzanej kurtki w typie ramoneski i stanowi świetne uzupełnienie zadziornej, trochę rockowej stylizacji- idealnej chociażby na koncert.

Jeszcze inny pomysł na zawiązanie bandamki to noszenie jej zawiązanej wokoło nadgarstka- podobnie jak bandamka zawiązana trójkątnie wokoło szyi, jest to świetna propozycja do luźnej, rockowej stylizacji.

Wiele pań lubi wiązać bandamkę na głowie oraz na włosach. To sposób i ciekawie wyglądający i bardzo praktyczny. Bandamka to świetny dodatek dekoracyjny, ale także dobre narzędzie służące temu, by włosy nie wchodziły nam do oczu. Bandamkę na głowie można nosić na niemal nieskończoną ilość sposobów – wszystko zależy od tego jak lubimy to robić i jaką mamy wyobraźnię. Bandamka może być wpleciona w warkocz, możemy niż opleść koka lub kucyka oraz zrobić z niej opaskę w stylu pin – up.

Kolejny pomysł to noszenie bandamki zawiązanej przy torebce – zależnie od wypranej bandamki, można ją dopasować zarówno do letniego, słomkowego kosza na ramię jak i do eleganckiej torebki ze skóry. Bandamka zawiązana przy torebce to także świetny pomysł na uzupełnienie stylizacji w charakterze boho.

Nie tylko przy torebce można nosić bandamkę – świetnie wygląda także zawiązana przy spodniach. Idealnie sprawdzi się zawiązana do jeansów – mogą to być jeansy typu skinny, boyfriend czy klasyczne jeansowe szorty. Bandamkę należy przełożyć przez szlufkę z przodu oraz luźno zawiązać, by uzyskać bardzo oryginalną, letnią stylizację.