Jaki kapelusz na lato
Jaki kapelusz na lato? Co aktualnie jest modne?
25 sierpnia 2021
Hurtownia kapeluszy słomkowych
Hurtownia kapeluszy słomkowych
16 września 2021

Jak wygiąć czapkę z daszkiem?

Jak wygiąć czapkę z daszkiem

Czapki z daszkiem są modne od lat, choć ostatnio przeżywają chyba zdecydowanie swój renesans. Chętnie noszą je wszyscy – mężczyźni, kobiety i dzieci. Kiedyś czapki z daszkiem kojarzyły się niemal jednoznacznie ze strojami sportowymi, zaś dziś nosi się je do stylizacji utrzymanych w przeróżnych klimatach. Czapkę z daszkiem kupić możemy w wersji daszka prostego lub półokrągłego. A co w sytuacji, gdy z daszka prostego chcemy zrobić nieco zakrzywiony?

Kilka kroków jak wygiąć daszek w czapce

Jeśli posiadamy czapkę z daszkiem prostym, nic nie stoi na przeszkodzie, by trochę go wygiąć, gdy tego chcemy. By to zrobić wystarczy przygotować sobie tylko kilka przedmiotów: 1. czapkę, 2. szklankę – najlepiej dość szeroką, 3. atomizer z wodą – np. taki jakim spryskujemy rośliny domowe.

Bierzemy czapkę, której daszek chcemy wygiąć i lekko spryskujemy go z każdej strony wodą- od góry oraz od dołu. Następnie bardzo delikatnie i z wyczuciem (by nie uszkodzić daszka trwale) zaczynamy lekko wyginać go dłońmi. W tym celu najlepiej oprzeć palce o nasadę daszka i delikatnie go naginać w kierunku jego czubka. Gdy nasz daszek wystarczająco mocno będzie już „wypracowany”, zwilżamy go wodą raz jeszcze, a następnie w zgiętej postaci umieszczamy w pustej szklance. To jeden z najbardziej klasycznych sposobów na wyginanie daszka w czapce! Teraz chwila cierpliwości, ponieważ daszek powinien zostać w naczyniu np. na noc – rankiem najpewniej będzie wyglądał już dokładnie tak, jak tego chcemy.

Szerokie daszki bardzo poszerzają twarz. Czasem więc lepiej jest je wygiąć, by zoptymalizować ten efekt.

Czapka z daszkiem – nie tylko dla raperów

Już dawno minęły czasy, gdy czapka z daszkiem kojarzyła nam się jedynie z muzyką hip hop lub z bejsballem. Dziś czapki z daszkiem noszą wszyscy ci, którzy mają pojęcie o modzie i wiedzą jak fajnym dodatkiem jest to akcesorium.

W sklepach znaleźć można wiele rodzajów czapek z daszkami- takich typowo męskich, ale i kobiecych. Można się także natknąć na wiele modeli typu unisex. Jedne z najbardziej popularnych czapek z daszkiem to czapki full cap oraz snapback.

Jak już wskazuje sama nazwa, czapka full cap jest czapką pełną, nie posiada więc regulacji swojego rozmiaru. Przed jej zakupem dobrze jest więc ją zmierzyć. W krajach anglojęzycznych tego typu czapki nazywa się po prostu flat-brimmed hat, czyli czapka z płaskim daszkiem lub fitted cap, czyli dopasowana czapka.

Czapka typu snapback to z kolei chyba najpopularniejszy model czapki z daszkiem, taki który ma regulowany tył.