Nerki dla nastolatków
Nerki dla nastolatków – jak wybrać dobrze?
19 września 2022
Kolor portfela znaczenie
Kolor portfela znaczenie
18 października 2022

Jak wyczyścić czapkę z daszkiem?

Jak wyczyścić czapkę z daszkiem

Czapka z daszkiem to must have każdego z nas – niezależnie czy jesteś kobietą czy mężczyzną. Noszenia czapki z daszkiem to jeden z najgorętszych i nieprzemijających trendów. Dzięki takiemu nakryciu głowy można w mig stworzyć ciekawą, sportową stylizację lub poratować się, jeśli dopadł nas „bad hair day”. Jak dbać o czapkę z daszkiem i jak ją wyczyścić w momencie, gdy uległa zabrudzeniu?

Moda na czapki z daszkiem

Moda na czapki z daszkiem nie przemija. Nosimy je dziś całymi rodzinami – dzieci, kobiety i mężczyźni. Kiedyś czapki z daszkiem kojarzyły się jedynie z miejskimi i muzycznymi subkulturami, dziś są jednym z elementów sportowego czy nawet casualowego stylu, jaki kochamy.

Noszenie czapek z daszkiem ma całkiem sporo zalet. Przede wszystkim odmładza! W czapce z daszkiem każdy prezentuje się młodziej, bardziej nonszalancko i na luzie. Ale czapka z daszkiem chroni przed starzeniem także bardzo namacalnie, ponieważ efektywnie osłania nam ona twarz przed słońcem i jego szkodliwym działaniem na skórę. Ponadto czapka z daszkiem to świetny dodatek, dzięki któremu można wyrazić siebie oraz swój niepowtarzalny styl. Czapki dostępne są w wielu kolorach, czasem mają ciekawe aplikacje lub napisy – zakładając bardzo indywidualny model czapki pokazujesz jaki/a jesteś – i o to chodzi!

Jak dbać o czapkę z daszkiem?

A co w momencie, gdy nasza ulubiona czapka ulegnie zabrudzeniu? Czapka przylega nam dość ściśle do głowy i do czoła, dlatego często ma ona styczność z potem lub może zabrudzić się od makijażu, co jest szczególnie widoczne na jasnych czapkach.

Najprostszym i najbezpieczniejszych rozwiązaniem jest przetarcie czapki z daszkiem gąbką lub szmatką nasączoną ciepłą wodą z odrobiną mydła. Przecieramy czapkę w miejscu zabrudzenia i pozwalamy jej wyschnąć – nie na pełnym słońcu, by nie wyblakła. Jeśli jednak czapka wymaga całościowego wyprania, najpierw zapoznaj się z informacjami dostępnymi na jej metce. Znajdziesz tam wskazówki, jak ją prać i suszyć. Decydując się na pranie czapki w pralce rób to jedynie przy użyciu programu do prania ręcznego – inne programy oraz mocne wirowanie zdecydowanie odpadają! Czapkę z daszkiem najlepiej jest prać samą – tak, by w bębnie pralki nie znajdowało się nic innego, co mogłoby ją uszkodzić lub zniekształcić.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup specjalnej siatki (ochraniacza) do prania czapek z daszkiem. Ochraniacz taki kosztuje kilkanaście złotych, a przy tym zapewnia, iż czapka w praniu zachowa swój kształt i wygląd, a to najważniejsze. Warto zainwestować i cieszyć się swoim ulubionym nakryciem głowy na długo!