Jak dobrać kapelusz do kształtu twarzy
Jak dobrać kapelusz do kształtu twarzy?
24 kwietnia 2020
jak wiązać bandamkę
Jak zawiązać bandamkę?
11 maja 2020

Jak wybrać portfel damski?

jak wybrac portfel damski

Portfel damski to zdecydowanie jeden z najważniejszych przedmiotów jaki każda kobieta ma w swojej torebce lub w plecaku. Mamy tam nie tylko pieniądze, ale i mnóstwo kart bankomatowych, kart zniżkowych do butików, zdjęcia najbliższych- jednym słowem- całą masę potrzebnych rzeczy. Z tego wynika, iż portfel damski musi być pojemny i to jedna z jego podstawowych cech na jakie patrzymy przy kupnie wymarzonego portfela. Jak wybrać dobry portfel damski?

Kryteria wyboru portfelów damskich

Tak naprawdę takich kryteriów wyboru jest cała masa, gdyż pod uwagę możemy wziąć takie cechy portfela jak materiał z jego jest on wykonany, styl, kolor, funkcjonalność, a nawet rodzaj zapięcia. Każda z pań na przestrzeni lat na pewno już wyrobiła sobie własne zdanie co do tego, jakie portfele najbardziej lubi.

Kup portfel damski w hurtowni Versoli.pl!

Zacznijmy więc od stylu, w jakim może być wykonany portfel. Jeżeli lubimy portfele, do których doszyty jest pasek, który umożliwia noszenie tegoż portfela na nadgarstku, to odpowiedzią na nasz gust będzie portfel w stylu Wristlet. To bardzo szykowny rodzaj portfela, który jest trochę mini torebką i dobrze prezentował się będzie chociażby podczas niezobowiązujących wyjść, gdy jedyne co musimy mieć ze sobą to portfel i telefon. Kolejnym rodzajem damskiego portfela jest Clutch – czyli taki portfel – kopertówka. Może on być noszony w ręce podobnie jak Wristlet i imitować tym samym małą torebkę. Jeżeli lubimy składane portfele, wybierzemy z pewnością portfel Brifold lub Trifold.

Ten pierwszy składany jest dwukrotnie, drugi zaś trzykrotnie. Portfele Brifold i Trifold częściej widywane są u panów, ale lubią je także niektóre panie, gdyż ich podstawową zaletą są nieduże rozmiary po złożeniu. Tego typu portfele łatwo jest nosić nawet w kieszeni w spodniach. Jeżeli potrzebujemy niedużego portfelika na monety, wybierzemy bilonówkę, czyli portfel Coin. Bilonówki zamykane są najczęściej na bigiel i mieszczą drobne pieniądze. Jeżeli lubimy jeszcze bardziej nieduże rozwiązania, wybierzmy ID Wallet, czyli portfel docelowo przeznaczony do noszenia w nim dowodu osobistego. W tego typu portfeliku śmiało umieścimy także kartę do bankomatu, kilka drobnych i ze 2 banknoty.

Typy portfeli damskich

Widząc jak wiele rodzajów portfeli mamy w sklepie z galanterią, ocenić nam trzeba na jakich funkcjach portfela nam zależy. Czy ma on mieścić wszystko? W takiej sytuacji najlepszy będzie Wristlet czy Clutch. A jeżeli potrzeba nam czegoś na kartę do bankomatu i parę złotych, wybierzmy bilonówkę lub ID Wallet.

Portfele mogą mieć także różne zapięcia, a wśród nich najpopularniejszymi są suwak, zatrzask, bigiel, rzep oraz magnes. Warto na to zwrócić także uwagę- rzep będzie odpowiedni w modelach sportowych, z kolei suwak czy zatrzask będą bardziej bezpiecznym zapięciem niż chociażby magnes- rodzaj zapięcia portfela też dobrze jest sobie przemyśleć.

Elegancja lub bardziej nieformalny charakter portfela określone są także przez materiał z jakiego portfele są wykonane. Najbardziej elegancki portfel to portfel z naturalnej skóry lub z zamszu. W sklepach z galanterią znajdziemy nawet takie, wykonane ze skóry krokodyla lub węża. Możemy także dostać portfele zrobione z płótna (canvas), nylonu, poliestru czy plastiku.