Jakie nakrycie głowy do okrągłej twarzy
Jakie nakrycie głowy do okrągłej twarzy?
18 czerwca 2021
Rodzaje portfeli damskich
Rodzaje portfeli damskich – jaki sprawi się najlepiej?
26 czerwca 2021

Jak przywrócić kształt czapce?

Jak przywrócić kształt czapce

Niezależnie od rodzaju czapki, czy jest to klasyczna bejsbolówka, full cup czy inny rodzaj, o czapkę należy odpowiednio zadbać. Szczególnie jest to ważne, gdy wymaga ona czyszczenia, ponieważ istnieje ryzyko, że może się ona odkształcić, odbarwić czy zmienić kształt. Zabiegi pielęgnacyjno-czyszczące należy zawsze zaczynać od sprawdzenia zasad konserwacji znajdujących się na metce wewnątrz czapki. Symbole tam zawarte są zawsze najlepszą wskazówką od producenta jak zadbać o czapkę – w jakiej temperaturze ją prać czy czyścić. Czapki z daszkiem należy traktować delikatniej.

Jak dbać o czapkę by dłużej wyglądała jak nowa?

Czapki z daszkiem zazwyczaj nie należy prać w pralce ani tym bardziej suszyć w suszarce bębnowej. Grozi to trwałym odkształceniem. Nie należy również używać wybielacza dzięki czemu czapka zachować swoje początkowe kolory. Czapkę z daszkiem najlepiej prać ręcznie z użyciem letniej wody i środków piorących chroniących kolory. Jeśli czapka jest wyjątkowo brudna można sprać plamę płynem do naczyń lub specjalnym mydełkiem odplamiającym dostępnym praktycznie w każdej drogerii czy supermarkecie. Można zostawić czapkę, żeby się wymoczyła na kilka godzin. Po tym czasie należy ją wyjąć, wypłukać i wysuszyć. Najlepiej pozbyć się nadmiaru wilgoci ręcznikiem. Należy pozostawić ją do wyschnięcia w naturalnej formie. Nie należy jej wieszać ani suszyć na słońcu. Można wspomóc się również przedmiotem o okrągłym kształcie, żeby czapka się nie odkształciła. Jeśli jednak stało się tak, że czapka straciła swój kształt można spróbować go jej przywrócić w podobny sposób. Należy czapkę zwilżyć i postawić na niej przedmiot o okrągłym kształcie – dobrze sprawdzi się tu napełniony wazon o zaokrąglonych brzegach, który będzie imitować głowę i w takiej formie zostawić do wyschnięcia.

Gdzie szukać idealnej czapki z daszkiem?

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą czapek. Posiadamy zarówno czapki męskie, damskie jak i dziecięce. Warto poszerzyć ofertę Państwa sklepów o nasze produkty. Czapki męskie jak model Czapka CZ-M-2 sprawdzi się idealnie dla fanów nonszalanckiego i trochę niedbałego stylu. Natomiast świetnym wyborem dla Pań uwielbiających koty będzie Czapka CZAP-KOT-10, która ma urocze kocie uszka. Wybierając nasz asortyment mają Państwo gwarancję jakości i zgodności z aktualnymi trendami modowymi. Poza saszetkami oferujemy również dodatki takie jak czapki, szaliki, paski, torebki, chusty, kapelusze i wiele innych, dlatego łatwo można poszerzyć asortyment o inne dodatki – za co z pewnością Państwa klienci będą wdzięczni.