Jak dobierać torebki do stylizacji
Jak dobierać torebki do stylizacji?
24 sierpnia 2022
Paski materiałowe - do czego pasują i jak je wiązać
Paski materiałowe – do czego pasują i jak je wiązać?
8 września 2022

Jak nosić czapkę z daszkiem? Czyli najlepsze stylizacje

Jak nosić czapkę z daszkiem

Czy noszenie czapki z daszkiem, zwłaszcza zakładanie jej daszkiem do tyłu, to jedynie męska rzecz? Oczywiście, że nie! Potwierdza to oczywiście wiele pań, które można dostrzec na ulicach miast, noszących się na sportowo, na luzie, ale zawsze stylowo! Jak więc nosić czapkę z daszkiem i do czego najlepiej ją zakładać?

Czapka noszona daszkiem do tyłu – gorący trend miejskich stylizacji

Czapki noszone zawadiacko daszkiem do tyłu kojarzą się najczęściej z męskimi stylówkami lub ze słodkimi małymi chłopcami, stylizowanymi tak przez swoje mamy. Ale czy dziewczyna lub kobieta kochająca miejski styl nie może założyć czapki podobnie? Oczywiście, że może!

Noszenie czapki daszkiem do tyłu to trend, który wziął się z lat 90. – zresztą jak i samo noszenie czapek z daszkiem. Wtedy trend ten uznawaliśmy za zarezerwowany jedynie dla środowiska miłośników rapu i hip hopu, dziś czapki z daszkiem nosimy wszyscy, niezależnie od płci lub wieku. Czapka z daszkiem to atrybut luzu i element niezbędny w każdej stylizacji, która nawiązuje do stylu streetwear’u, ale nie tylko.

Jeśli więc styl taki jest Ci bliski, zadbaj, by w Twojej garderobie nie zabrakło chociaż 2 – 3 czapek, z którymi będziesz mogła komponować najróżniejsze i najmodniejsze stylizacje. Czapka noszona daszkiem ku tyłowi zdecydowanie najlepiej prezentuje się u pań mających długie i proste włosy, choć oczywiście nie tylko one mogą pokusić się o taki sposób noszenia tego nakrycia głowy.

Czy słyszałaś kiedyś o stylu athleisure? To styl polegający na zestawianiu ze sobą pozornie niepasujących do siebie elementów, a więc np. ubrań i dodatków sportowych z eleganckimi. W tego typu stylizacjach świetnie sprawdzają się czapki z daszkiem, które nosić można nawet do eleganckiej spódnicy i do szpilek. A może marynarka, eleganckie spodnie, buty na szpilce i czapka? Oczywiście! Baw się modą i wychodź poza ramy, ponieważ bardziej dziś liczy się modowy indywidualizm niż kopiowanie stylizacji innych osób.

Najmodniejsze czapki z daszkiem

Bejsbolówka, snapback, fullcap, a może truckerka? Od kilku sezonów czapki z daszkiem przeżywają swój renesans i niezależnie od tego jaką czapkę wybierzesz, każda będzie wyglądała na czasie.

Jednymi z najmodniejszych ostatnio czapek z daszkiem dla pań są klasyczne bejsbolówki. To nakrycia głowy z delikatnie zakrzywionym daszkiem, które śmiało można nosić na sportowo lub ze szczyptą elegancji. Jak już wspomnieliśmy, czapkę tą można nosić nawet do marynarki i szpilek, ale jeśli wolisz typowo sportowy styl załóż ją do sportowej sukienki, spódniczki mini, skórzanej ramoneski, krótkiego topu, oversize’owej koszuli, etc. Jak widać tego typu nakrycia głowy pasują zdecydowanie do wszystkiego, dlatego baw się tworzeniem ciekawych stylizacji i wyrażaniem w nich siebie.