Szalik – ciekawy dodatek jak i praktyczne rozwiązanie w chłodne, a nawet mroźne dni. Niby niewielka rzecz, a odpowiednio dobrany do reszty stylizacji pozwala jej nadać całkiem nowego charakteru. Ale, by w szaliku wyglądać dobrze i by świetnie prezentował się on z resztą stroju, trzeba umieć ciekawie go zawiązać- czyli jak?
Pokaż mi swój szal, a powiem Ci kim jesteś
Ile gustów, tyle szalików. Branża modowa oszalała na tym punkcie i w sklepach z odzieżą możemy dostać dosłownie wszystko- grube szale na ostre chłody, lekkie i cienki szaliki w formie apaszek, szaliki przetykane połyskującymi nićmi, ozdabiane perełkami, w zwierzęce printy, czy klasyczne, jednokolorowe. Ile pań, tyle możliwości. Możliwości stylizacyjne jakie daje szalik nie uszły uwadze największych projektantów mody. Na wybiegach Givenchy królowały w tym roku futrzane szale w rozmiarze xxl, które okrywały i szyje i ramiona, zaś Dolce&Gabbana zaproponowali charakterystyczne dla siebie szaliki pełne zdobnych i wyrafinowanych printów. Jeśli jesteś elegantką na pewno wolisz szaliki jednobarwne, ewentualnie z delikatnymi zdobieniami. Doskonałym tego przykładem może być brązowy szal, który z pewnością podkreśli urodę każdej pani. Jeśli zaś bardziej Ci po drodze z nutką ekstrawagancji, którą lubisz podkreślać, szalik z kolorowym nadrukiem czy licznymi zdobieniami przypadnie Ci do gustu.
Jak ciekawie zawiązać szalik?
Wiązanie w stylu paryskim- na pewno często je widzieliście, zwłaszcza u osób, które cenią sobie elegancję i minimalizm. Wiązanie w tym stylu pasuje do każdej casualowej stylizacji, ale nie jest polecane do sukienek. Szalik dość szczelnie oplata szyję. By wykonać takie wiązanie złóż szal na pół i powieś na szyi tak, by złożony koniec był krótszy, a następnie pozostałe dwa końce przełóż przez pętelkę po drugiej stronie i lekko ściągnij, by supełek umieścić na środku. Takie wiązanie świetnie sprawdza się w przypadku szalików jednokolorowych czy w kratę.
Zrób zakupy w hurtowni szalików Versoli.pl!
A może klasyka, czyli dwa końce szalika opadające luźno z przodu? Wystarczy przerzucić szalik na karku, zostawiając jeden koniec krótszy, a następnie owinąć szyję i spuścić drugi koniec z przodu. To najprostsze wiązanie, które wykonujemy głównie wtedy, gdy nie mamy czasu próbować zawiązać szalika inaczej, ale ma ono także swój urok zaklęty w prostocie. Takie nonszalanckie wiązanie pasuje i do grubych, zimowych puchówek i płaszczy jak i do jesiennych, skórzanych ramonesek.
Jednym z najszybszych sposobów na wiązanie szalika jest także zarzucenie go na jedno ramię. Wystarczy jeden koniec szalika puścić luźno wzdłuż klatki piersiowej, a drugi zarzucić nonszalancko przez ramię. Takie luźne zarzucenie szalika może być jednak niewystarczające, gdy jest naprawdę zimno. Ale jeśli mamy ciekawy szalik, z ciekawym printem czy innym motywem dekoracyjnym, będzie to fajny sposób na zaprezentowanie go- zwłaszcza na tle jednokolorowej kurtki czy swetra.
Dla prawdziwych elegantek proponujemy zawiązać szalik paskiem w talii. W tym celu sprawdzą się zwłaszcza duże szaliki, szerokie, kraciaste, beżowe, z printami zwierzęcymi, itp. Szalik zaczyna w ten sposób pełnić funkcję kamizelki i sprawdzi się idealnie w zestawieniu ze stylową galanterią skórzaną do pracy.