Czy można prać czapkę z daszkiem w pralce
Czy można prać czapkę z daszkiem w pralce?
25 października 2020
Jak nosić saszetkę nerkę
Jak nosić saszetkę nerkę?
2 listopada 2020

Jak dobrać portfel do stylizacji?

Jak dobrać portfel do stylizacji

Kupno portfela często przysparza nas o zawrót głowy, gdyż chcemy wybrać na prawdę dobrze- zazwyczaj portfel kupujemy na kilka lat, nie zmieniamy go zbyt często. Dlatego też warto, by łączył on w sobie kilka cech, które będą uniwersalne i nie znudzą się po 2-3 miesiącach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze portfela?

Oczywiście przede wszystkim portfel musi nam się podobać, a więc nasz gust jest sprawą podstawową. Inną bardzo ważna kwestia to zastanowienie się co zamierzamy w portfelu nosić- czy jedynie kartę płatniczą, czy może trochę gotówki? Czy lubimy mieć w portfelu zdjęcia swoich bliskich czy może wystarczy nam mini portfel na dowód osobisty i kartę? Kwestia pojemności portfela to także zasadnicza sprawa przy jego wyborze. Uwagę podczas kupna portfela kierujemy także na sposób jego zamknięcia- najczęściej wybieramy spośród modeli zapinanych zamkiem błyskawicznym lub zatrzaskiem. No i w końcu kwestia tego, jak długo chcemy nosić dany portfel. Jeśli lubimy dość często zmieniać dodatki, możemy kupić portfel średniej klasy, dość tani i taki, którego nie będzie żal odłożyć, gdy zechcemy nowy egzemplarz. Jeśli jednak wybieramy portfel na lata, warto kupić ten najlepszy jakościowo, czasem dość drogi- np. elegancki portfel ze skóry cielęcej.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są obecnie portfele wyposażone w zabezpieczenie RFID, które uchroni nas przed kradzieżą naszych danych czy próbą nieautoryzowanego odczytu naszych kart lub dokumentów.

Dobór portfela do stylizacji

W przemyślanej i dopracowanej stylizacji dosłownie wszystko ma znaczenie- nawet najdrobniejsze detale, dodatki, elementy ubioru jak i wyposażenia. Portfel jest jednym z takich dodatków, które mają ogromne znaczenie dla całości- trudno wyobrazić sobie elegancką bizneswoman z niechlujnie wyglądającym, poprzecieranym portfelem.

Myśląc o stylizacji i portfelu najczęściej dobieramy go do torebki. Najbezpieczniejszym wyborem jest oczywiście portfel czarny- będzie pasował do każdej torebki. Jeśli jednak czasem zdarza nam się nosić czerwone dodatki, czerwoną torebkę czy czarne szpilki z czerwoną podeszwą, można śmiało zainwestować także w portfel w tym kolorze- nawet jeśli miałaby to być tylko mała bilonówka. Jeśli lubimy zmieniać na co dzień torebki i trudno wybrać jeden kolor portfela, pozostaje czerń lub inne neutralne kolory jak granatowy lub odcienie brązu.

Dla stonowanych stylizacji polecamy portfel jednobarwny i w dość stonowanej kolorystyce.

Jeśli zaś lubisz się wyróżnić i pokazać swój młodzieżowy styl, dobrym wyborem może być model portfela, który jest mniej klasyczny, jednak bardzo efektowny.

A materiał wykonania? Warto jest wybrać taki portfel, którego materiał będzie pasował do innych naszych ubrań, ale też będzie adekwatny do okazji, w jakich je nosimy. Jeśli na co dzień wybieramy bardzo eleganckie, biznesowe stylizacje, warto zainwestować w portfel z najlepszej skóry. Jeśli jednak nasza codzienność to bardziej casualowy, a nawet sportowy styl, można zostać przy wyborze portfela z syntetycznego materiału.