Gdzie kupić fajne czapki

Wybór odpowiedniego nakrycia głowy to nie tylko kwestia dobrej czapki, która będzie chronić naszą głowę przed zimnem, ale także świetny sposób na wyrażenie siebie. Czapka to dodatek do stylizacji, ale dodatek o wielkiej mocy wizerunkowej- dzięki dobrze dobranemu nakryciu głowy możemy niemal całkowicie odmienić całość stylizacji. Dlatego warto znaleźć sobie sklep lub firmę, która produkuje takie czapki, jakie chętnie chcielibyśmy nosić i jakie najlepiej nas wyrażają.

Gdzie kupować czapki?

Czapki można kupić dziś wszędzie – w popularnych sieciówkach, w mniejszych sklepach z odzieżą, w second handach, przez Internet. Trudno więc jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie. czapka-czap-k-3Odpowiedź może być tylko jedna – kupuj tam, gdzie ci wygodnie i gdzie asortyment odpowiada twoim oczekiwaniom. Ogrom sklepów jest świetnie zaopatrzonych w przeróżne modele czapek dziecięcych, męskich czy damskich, a to dlatego, iż współpracują z najlepszymi hurtowniami i mają tym samym dostęp do ciekawych akcesoriów będących na topie. Przykładem takiej hurtowni czapek jest chociażby Versoli – w swojej ofercie posiadamy nakrycia głowy dla każdego, a wśród nich można znaleźć prawdziwe perełki jak chociażby taki model lub ten. Te przykłady pokazują dobitnie, iż przez czapkę można świetnie wyrazić swój własny, indywidualny styl.

Jak dobrać czapkę?

Już jakiś czas temu pisaliśmy szerzej jak dobrać czapkę z daszkiem do danego kształtu twarzy. Dziś więc poradzimy, jak dobrać czapkę zimową patrząc na to jaką mamy twarz.

Dla pań i dla panów, których twarz jest okrągła najlepszym wyborem będzie tzw. czapka smerfetka- taka czapka idealnie wysmukla rysy twarzy, a to bardzo istotne przy twarzach okrągłych, które cechuje niskie czoło, zaokrąglony podbródek oraz dość wydatne, pucułowate policzki. Osoby z okrągłymi buziami powinny nosić czapki lekko „na bakier”, czyli przekrzywione- to także optycznie wysmukla twarz.

Dla osoby o kwadratowej twarzy (szeroki, podbródek i czoło, wydatne kości policzkowe) radzimy noszenie czapek typu beanie, kapeluszy z dużym rondem lub asymetrycznych czapek z daszkiem. Zdecydowanie trzeba w tym przypadku unikać obcisłych modeli czapek. Fajnie sprawdzą się także czapki z wyrazistymi printami czy przypinkami.

Panie i panowie o trójkątnych twarzach (wysokie czoło, wąski podbródek, kości policzkowe zwężające się ku dołowi) polecamy wszelkie czapki z daszkiem lub bardzo teraz modne czapki typu bucket hat. Świetnie sprawdzą się tutaj także dopasowane kapelusze, zaś unikać należy tych z dużym rondem oraz czapek o luźnych, oversizowych fasonach.

Prostokątna, pociągła twarz wymaga tego, by uczynić ją delikatniejszą. W tym celu warto nosić kapelusze Fedora, berety lub czapki futrzane. Zdecydowanie trzeba w tym przypadku zrezygnować ze spiczastych czapek z pomponem.

Najłatwiej mają oczywiście osoby o owalnych twarzach- im pasuje niemal wszystko. Owalna twarz jest wystarczająco subtelna, a więc można w tym przypadku bawić się modą i eksperymentować z przeróżnymi fasonami czapek.

Podobne wpisy