Czy szalik to dobry prezent
Czy szalik to dobry prezent?
25 lipca 2021
Torba typu shopper
Torba typu shopper – co to znaczy?
16 sierpnia 2021

Do czego nosić słomkowy kapelusz?

Do czego nosić słomkowy kapelusz

Choć słomkowe kapelusze najczęściej kojarzą nam się z plażą, nie jest to jedyne miejsce, gdzie warto i gdzie można je nosić. Kapelusz słomkowy to bardzo ciekawy dodatek do wielu letnich, zwiewnych stylizacji. Z czym więc go nosić?

Miejski look, zwiewna sukienka lub plaża i zestawienie ze strojem kąpielowym- w zależności jaki model słomkowego kapelusza wybierzemy, będzie on pasował do różnego rodzaju stylówek. Zdecydowanie najczęściej słomkowy kapelusz zestawimy z niezobowiązującymi, letnimi outfitami, ale można się nawet pokusić, by założyć go do bardziej formalnej, eleganckiej stylizacji. Słomkowy kapelusz, który dobrze przylega do głowy i nie jest zbyt okazały, a raczej prosty w formie, może być śmiało wykorzystany do miejskiej stylizacji, ale i na przyjęcie rodzinne, gdzie zakładamy bardziej elegancką sukienkę. Nie ma więc żadnych przeszkód, iż kapelusz taki założyć można np. wybierając się na rocznicę ślubu dziadków czy na przyjęcie imieninowe ulubionej cioci. Jednakże stylizacji z wykorzystaniem jakiegokolwiek słomkowego kapelusza zostawmy sobie na wiosnę lub na lato- słomkowy kapelusz w zimie nie wygląda dość dobrze.

Na plaże i na miasto

Skoro więc kapelusze słomkowe najczęściej kojarzymy z plażą, to zastanówmy się jaki kapelusz najlepiej będzie się nadawał na nadmorskie leniuchowanie. Kapelusze na plaże są zazwyczaj dość luźno plecione, często są ażurowe. Wykonane się zazwyczaj z jasnej słomy, a ich rozmiary bywają iście imponujące! Duże rondo ma nas chronić przed promieniami słonecznymi, dlatego też jest tak zaprojektowane. Takie kapelusze są przepiękne, ale nie będą do końca pasowały bardzo drobnym i niskim kobietom.

Jeśli z kolei marzy nam się, by chodzić w słomkowym kapeluszu na co dzień po mieście, warto wybrać mniejszy kapelusz, który formą przypomina te jakie nosi się jesienią i zimą. Całkiem sporo takich kapeluszy można dostać u najlepszych producentów, a pasują one i do lekkich sukienek, i do marynarek, jeansów jak i szortów. Można je śmiało założyć do pracy, na letnią imprezę w ogrodzie znajomych, jak i udając się z dzieckiem na wycieczkę rowerową wzdłuż Wisły, etc. Kapelusze słomkowe miejskie są zdecydowanie bardziej sztywne od tych na plażę, ponieważ są ciaśniej plecione. Ponadto słomę pokrywa się specjalnymi preparatami ochronnymi, sprawiającymi, iż nie będzie się ona niszczyć. Bardzo modne są ostatnio także wyplatane torebki, które warto zestawić ze słomkowym kapeluszem. Można w ten sposób skomponować bardzo spójny i zdecydowanie niebanalny outfit.