Damskie nakrycie głowy na plażę

Któż z nas nie tęskni za latem? Wysokie, przyjemne temperatury, możliwość wyjazdu na wakacje, plażowania, robienia grilla do późnej nocy, etc. Wszystko to kochamy latem najbardziej, tak samo jak możliwość bawienia się modą i letnimi stylizacjami. Poza tym warto także dbać o swoje bezpieczeństwo, a przykładem odpowiedzialnego zachowania jest noszenie nakrycia głowy wtedy, gdy jesteśmy wystawieni na ekspozycję słoneczną. Jakie nakrycia głowy będą modne na plażach w nadchodzącym sezonie?

Dlaczego trzeba zadbać o nakrycie głowy latem?

Lato to bez wątpienia najwspanialsza pora roku. Chyba wszyscy kochamy słońce, które właśnie latem cudownie grzeje nasze ciała i pozwala skórze nabrać pięknego kolorytu. Ale słońce to nasz sprzymierzeniec, a jednocześnie wróg. Każdy z nas zdaje sobie przecież sprawę, iż długotrwałe promieniowanie słoneczne może być niekorzystne dla zdrowia.

Dobrym sposobem na chronienie siebie przed ostrym działaniem słońca jest noszenie nakrycia głowy. To ochrona przed niebezpiecznym udarem słonecznym jak i super dodatek, dzięki któremu stworzyć można wiele ciekawych stylizacji na plażę lub nad jezioro. Warto więc pamiętać, iż działanie promieni słonecznych na skórę głowy prowadzi do przekrwienia opon mózgowych i mózgu. To właśnie wywołuje tzw. udar słoneczny, którego jednymi z najbardziej charakterystycznych objawów są zawroty głowy oraz wymioty. Dlatego odpowiedzialnie jest zadbać to, by zawsze posiadać nakrycie głowy, a więc coś stylowego, a zarazem stanowiącego niezwykle istotną barierę chroniącą nas przed przegrzaniem.

Modne kapelusze na plażę 2022

Zatarła się gdzieś granica między tym, co modne na plaży i w mieście. Dlatego też letnie nakrycia głowy możemy śmiało wkładać dokładnie tam, gdzie mamy na to ochotę – podczas opalania się na Helu jak i podczas wycieczki rowerowej wzdłuż Wisły w Warszawie. Prawdziwym kobiecym must have są oczywiście kapelusze słomkowe, które już kolejny rok stoją na podium tego, co najmodniejsze latem. Mogą to być kapelusze z dużymi rondami jak i słomkowe daszki. Modne będą kapelusze posiadające eleganckie taśmy przewiązane na otoku. Inspiracją niech będą lata 60. i 70. Tego typu nakrycia głowy są lekkie, nieco frywolne i nieodłącznie kojarzą się z wypoczynkiem. Słomkowe nakrycia głowy świetnie prezentują się ze zwiewnymi sukienkami jak i w zestawieniu z oversizową koszulą i jeansowymi szortami.

A może jesteś fanką czegoś bardziej „chłopięcego”? Jeśli wolisz pograć na plaży w siatkówkę, śmiało wybierz czapkę z daszkiem – one także będą bardzo modne w tym sezonie. Tak samo jak kultowe już kapelusiki bucket hat, których miłośniczkami są takie gwiazdy jak Bella i Gigi Hadid, Kendall Jenner oraz Kaia Gerber. Baw się modą i szukaj tego, co najlepiej wyraża Ciebie! Lato to ku temu najwspanialsza okazja.

Podobne wpisy