jak dbać o portfel damski
Jak dbać o portfel damski?
16 stycznia 2021
Fajne portfele damskie - czym powinny się wyróżniać
Fajne portfele damskie – czym powinny się wyróżniać?
10 lutego 2021

Czy portfel to dobry prezent dla dziewczyny?

Czy portfel to dobry prezent dla dziewczyny

Portfele to bardzo często akcesoria darowane w ramach prezentów z różnych okazji. Nowy portfel przyda się zawsze każdemu, a sami z siebie często zapominamy zmienić go na nowy. Portfele są także często pomysłem prezentowym dla dziewczyn i młodych kobiet, które można portfelem obdarować z okazji urodzin, imienin, rocznicy związku, zdania matury, etc. Jak wybrać portfel, który ma być prezentem dla młodej kobiety?

Portfel – prezent zawsze trafiony

Portfele są takimi prezentami, które niemal w 100% zawsze się sprawdzają i przynoszą sporo radości osobie obdarowanej. Warto choć trochę przemyśleć to, jaki portfel chcemy dać młodej kobiecie czy dziewczynie- wziąć pod uwagę jaki ma ona styl, czym się interesuje, czy jest zakupoholiczką czy może portfela używa dość sporadycznie.  Dla dziewczyn o określonych zainteresowaniach i lubiących modę, możemy zaproponować różne modele. Począwszy od portfela o średnich rozmiarach z wyrazistym nadrukiem, poprzez odważną propozycję dla miłośników zwierząt, aż po portfel w większym rozmiarze.

Warto też przemyśleć, jakie zwyczaje ma dziewczyna, którą zamierzamy obdarować. Jeśli np. lubi wypady na miasto i często wychodzi z minitorebką, warto sprawić jej niewielką bilonówkę, gdzie zawsze zmieści się trochę gotówki i jakieś drobne przedmioty- chociażby guma do żucia. Idąc na imprezę, zwłaszcza do tłocznego klubu, zdecydowanie bezpieczniej jest niewielki portfelik z niezbędną gotówką niż standardowy portfel z kartami płatniczymi czy z dokumentami, który można albo zgubić, albo być z niego okradzioną.

Jeśli dziewczyna jest miłośniczką stylu vintage czy retro, warto podarować jej klasyczny portfel na zatrzask, czyli bigiel. Portfele takie prezentują się elegancko i nietuzinkowo. Można się dzięki nim wyróżnić, co jest często bardzo ważne dla młodej kobiety, która lubi imponować w środowisku swoich przyjaciół i znajomych.

Jeśli mamy do czynienia z dziewczyną praktyczną i uporządkowaną, można kupić jej klasyczny portfel w większym rozmiarze, pełen przegródek i funkcjonalnych kieszonek wewnątrz. To pozwoli schludnej osobie dokładnie wszystko ułożyć i uporządkować oraz mieć zawsze pod ręką wszelkie karty płatnicze i zniżkowe, gotówkę, dokumenty i inne deklaracje. Z praktycznego portfela ucieszy się także dziewczyna, która lubi robić zakupy i ma potrzebę nosić przy sobie na co dzień dobry wyposażony portfel.

Przeciwieństwem takiej dziewczyny- zakupoholiczki, będzie oczywiście minimalistka. Dla minimalistki wystarczającym portfelem będzie taki, który zmieści jedynie kartę płatniczą i dowód osobisty. Taki typ portfela to nawet bardziej etui niż klasyczny portfel, będący jednocześnie idealną opcją dla osoby nie lubiącej na co dzień nosić przy sobie wielu przedmiotów oraz noszących niewielkie torebki i torebeczki.

Świadomość własnych pieniędzy

Dobrze jest uczyć nawet młode pokolenia szacunku do pieniądza i świadomości posiadania swoich pieniędzy. Portfel na kieszonkowe można podarować nawet kilku- kilkunastoletniej dziewczynie. To lepsza opcja niż noszenie pieniędzy w kieszeniach lub w przegródkach plecaka. Portfel sprawi, że nawet młoda kobietka poczuje się wyjątkowo, stylowo, a także nabierze większej świadomości własnych oszczędności.